FNTT akiratyje – cukrumi ir elektros įranga prekiavusi įmonė: nuslėpė tūkstančius | kl.lt

FNTT AKIRATYJE – CUKRUMI IR ELEKTROS ĮRANGA PREKIAVUSI ĮMONĖ: NUSLĖPĖ TŪKSTANČIUS

  • 1

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) Klaipėdoje baigė tyrimą dėl sukčiavimo vengiant pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įmonėse, prekiaujant cukrumi iš Lenkijos bei elektros įranga iš Latvijos.

Pasak tarnybos, FNTT Klaipėdos apygardos valdyba tyrimo metu nustatė, kad du įtariamieji, siekdami išvengti, realiai jokios veiklos nevykdančios Lietuvos bendrovės vardu iš Lenkijos įmonės įsigydavo cukraus su nuliniu PVM tarifu.

Tęsdami nusikalstamą sumanymą ir žinodami, kad bendrovė šio PVM nedeklaruos ir nemokės, cukrų su 21 proc. PVM už beveik 1 mln. eurų pardavė bendrininko valdomai kitai įmonei, kuri įsigytą cukrų išpardavė įvairioms Lietuvos bendrovėms.

Taip į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta beveik 173 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

Panašią mokesčių vengimo schemą  įtariamieji pritaikė ir kitoje, prekybos elektros prekėmis istorijoje. Įtariamieji, pasinaudodami realiai veiklos nevykdančių dviejų įmonių vardu, iš Latvijos įmonės taip pat su nuliniu PVM tarifu pirko elektros prekes. Vėliau jas už daugiau nei milijoną eurų su 21 proc. PVM tarifu pardavė trečiai įmonei, pastaroji – dar vienai bendrovei. Taip  buvo išvengta 187 tūkst. eurų mokesčių.

Įtariamiesiems paskirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, apribotos įtariamųjų nuosavybės teisės į turtą, kurio vertė daugiau nei 290 tūkst. eurų.

Griežčiausia įmanoma bausmė už apgaulingą apskaitos tvarkymą – laisvės atėmimas iki ketverių metų, o už sukčiavimą organizuotoje grupėje gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

...

Įsivaizduokit KOKIE būtų 'gudručių' nuostoliai jei būtų sugrąžintas ikikrizinis PVM.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS