Kambario draugą nakvynės namuose nužudžiusiam benamiui – devyneri metai nelaisvės | kl.lt

KAMBARIO DRAUGĄ NAKVYNĖS NAMUOSE NUŽUDŽIUSIAM BENAMIUI – DEVYNERI METAI NELAISVĖS

  • 5

Kambario draugą nakvynės namuose nužudžiusiam vyrui Klaipėdos apygardos teismas trečiadienį skyrė devynerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Kaip pranešė teismas, kaltinamasis savo kaltę pripažino, neneigė, jog peiliu dūrė nukentėjusiajam, tačiau tvirtino, kad nukentėjusysis jam grasino peiliu, ne kartą kaltinamajam buvo dūręs peiliu į kojas.

Teismas nustatė, kad peilį kaltinamasis iš nukentėjusiojo atėmė, todėl nebuvo jokio pavojaus kaltinamojo gyvybei ar sveikatai. Be to, po dūrio peiliu į krūtinę nakvynės namų budėtojo kaltinamasis nepakvietė, o peilio atsikratė.

Įvertinęs šiuos veiksmus ir byloje surinktus įrodymus, teismas padarė išvadą, kad būtinosios ginties situacijos šiuo atveju nebuvo, tačiau nusikaltimo padarymui įtakos turėjo provokuojamas ir rizikingas nukentėjusiojo elgesys: nukentėjusysis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kibo prie kaltinamojo, demonstravo peilį.

Atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad kaltinamasis kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi, ir tai, kad veikos padarymui įtakos turėjo provokuojamas ir rizikingas nukentėjusio asmens elgesys, o sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikalstama veika padaryta apsvaigus nuo alkoholio.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis padarė labai sunkų nusikaltimą, neturi nuolatinės gyvenamosios vietos, nedirba, piktnaudžiauja alkoholiu.

Šį nuosprendį galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Tika

benamiui manau tik geriau nuo to, bus aprengtas, šiltai ir maistui aprūpintas pastoviai.

..o Pranciškaus

Šliužo, Žemės Referendumo pagrindinio organizatoriaus, žudikų niekas net negalvojo ne tik nuteisti, bet net ieškoti

As

Sako kad i nakvynes namus isgerusiu nepriima_reiskia ir cia darbuotoju aplaidumas kaip ir daug kur
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS