Klaipėdoje sovietų karių kapinėse nudaužyti memorialinės žvaigždės kampai | kl.lt

KLAIPĖDOJE SOVIETŲ KARIŲ KAPINĖSE NUDAUŽYTI MEMORIALINĖS ŽVAIGŽDĖS KAMPAI

Klaipėdoje sovietų karių kapinėse rasti nudaužyti memorialinės žvaigždės kampai.

Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienį, apie 14.45 val., S. Daukanto gatvėje esančiose Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių kapinėse pastebėta, kad apgadinta memorialinė žvaigždė –  nudaužyti visi žvaigždės kampai.

Surinkta medžiaga dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo.

Uostamiestyje esančiose kapinėse S. Daukanto gatvėje palaidoti Sovietų Sąjungos kariai, žuvę 1945 metų sausį per mūšį su Vokietijos kariuomene dėl Klaipėdos. Šiose kapinėse palaidota apie 685 sovietų kariai.

Vasarį prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, Lietuvos policija visoje šalyje beveik kasdien registruoja incidentus dėl sovietinių paminklų – dažniausiai jie apipilami Ukrainos vėliavos spalvos dažais.

Reaguojant į Rusijos sukeltą karą Ukrainoje, Kultūros ministras Simonas Kairys pasirašė įsakymą, kuriuo šalies savivaldybėms atrištos rankos spręsti dėl sovietinio paveldo kapinėse.

Pastaruoju metu paminklai sovietų kariams demontuoti Kaune, sprendimą pašalinti sovietinius paminklus priimti ir kituose miestuose – neseniai Palangos taryba pritarė siūlymui demontuoti kurorto centre esantį obeliską su sovietine simbolika.

Rašyti komentarą
Komentarai (29)

Nelieskit paminklų!

Ir nedryskit kaip Vilniuje išniekinti garbingos praeities atminimo vietos! Ne jūs isterikai, popieriniai patriotai juos statėt, ne jums ir prie jų nagus kišt. O jeigu valdžia neatsižvelgs į daugumos klaipėdiečių nuomonę (Karių - išvaduotojų atminimas neliečiamas!) ir sunaikins memorialą, tai prie savo partinių veiklų istorijų pridės riebų minusą. Ir dar padidėjusią visuomenės antipatiją. Savivaldybės rinkimai čia pat! Jau ir taip Klaipėdoje ant Marytės plauko besilaikantys konservatoriai ir liberalai galės net nesvajot būt vėl išrinkti į miesto tarybą. Tereikia kad žmonės daugiau ateitų į rinkimus... Kai miestiečiai supyks tai net dideli partinių verslo grupuočių pinigai nepadės - lėks iš valdžios lauk kaip angelai su plunksnomis siknoj

Balvonus

nukelti ir viską sulyginti su žeme, nereikalinga mums agresorių ir okupantų priminimo. Išasfaltuoti ir padaryti automobilių stovėjimo aikštelę. Bus nors nauda.

Aliuminio kepurė nuo skiepų

Geriausias paminklas sovietų kariams-prie taromatų slankiojantys šlapiaklyniai, kurių tarybinė dvasia riečia nosį iš tolo. Tikri Lekstučio "smogikai".
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS