Už kyšininkavimą nuteisto Uosto direkcijos inžinieriaus teismas nepasigailėjo | kl.lt

UŽ KYŠININKAVIMĄ NUTEISTO UOSTO DIREKCIJOS INŽINIERIAUS TEISMAS NEPASIGAILĖJO

  • 2

Vakar Lietuvos apeliacinis teismas atmetė dviejų nuteistųjų apeliacinius skundus ir paliko galioti Klaipėdos apygardos teismo 2019 m. gegužės 17 d. nuosprendį, kuriuo pripažinti kaltais: dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo buvęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) inžinierius A. T. ir vienos bendrovės direktorius T. D. – dėl papirkimo.

Teismas buvusiam KVJUD inžinieriui skyrė 11,3 tūkst. eurų baudą ir atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje dvejus metus, o jį papirkusiam verslininkui teismas skyrė 9,4 tūkst. eurų baudą.

Teismas VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ieškinį dėl žalos dydžio perdavė nagrinėti civilinio proceso tvarka.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, surinko pakankamai duomenų, įrodančių, kad KVJUD inžinierius keletą kartų susitarė su bendrovės direktoriumi T. D. priimti iš jo kyšius ir reikalavo kyšio už tai, kad jis suklastos uosto akvatorijos gylių prie krantinių matavimų duomenis iki projektinių dydžių, kad bendrovė galėtų atiduoti vertinti krantinių gilinimo rangos darbus, kaip tinkamai atliktus, ir gautų už tai rangos sutartyje numatyto dydžio atlyginimą.

Nuteistojo A. T. veiksmais buvo tyčia suklaidinti vadovaujantys ir atsakingi KVJUD asmenys, sukeltos abejonės jų gebėjimais ir pastangomis užtikrinti valstybės kontroliuojamo juridinio asmens veiklos skaidrumą, dėl to juridiniam asmeniui padaryta didelė neturtinė žala. Dėl dokumentų suklastojimo ir panaudojimo, taip pat dėl projektų bei normatyvinių dokumentų reikalavimų neatitinkančių darbų priėmimo organizavimo KVJUD patyrė didelę turtinę žalą.

Tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Se

Susėmė planktoną, o didžiosios žuvys (direkcijos valdžia) ramiai sau plaukioja pelninguose vandenyse.

TV pagalba

Kas tas TJ? Zurnaliste atsikvosek - kas dabar gali paneigti, kad turejai asmenini pokalbi ir gavai nedidele nauda is kysininko Aruno Toliusio? Del dideles naudos abejoju....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS