Automobilių statymo kiemuose problemą gali išspręsti gyventojai Pereiti į pagrindinį turinį

Automobilių statymo kiemuose problemą gali išspręsti gyventojai

2012-12-04 12:21
Automobilių statymo kiemuose problemą gali išspręsti gyventojai
Automobilių statymo kiemuose problemą gali išspręsti gyventojai / Karolio Rupkaus nuotr.

Kiekvienas daugiabutyje gyvenantis automobilio savininkas žino, jog vėlai vakare sugrįžus namo, kieme gali laukti košmaras pavadinimu „Surask vietą automobiliui“. Tuomet vieni savo transporto priemonę palieka kitame kieme, antri - artimiausio prekybos centro aikštelėje, o treti automobilį įsigudrina statyti ant šaligatvių, kiemo pievelėje ar vaikų žaidimų aikštelėje. Tačiau ne vienam vairuotojui toks sprendimas anksčiau ar vėliau gali atsieiti labai brangiai. Tad kaip šiandien galima išspręsti nelegalaus automobilių statymo žaidimų aikštelėse ar išvažinėtuose žolynuose problemą?

Ne paslaptis, jog senosios statybos daugiabučių namų automobilių aikštelės buvo projektuojamos neplanuojant toli į ateitį. Šiandien daugiabučių gyventojams sutalpinti visas savo transporto priemones į dažnu atveju net ne vienam daugiabučiui skirtą kiemo stovėjimo aikštelę darosi neįmanoma.

Tuomet automobilį tenka statyti ten, kur jis gali sulaukti pelnyto policijos pareigūnų dėmesio bei tapti gerokai paplonėjusios piniginės priežastimi.

Pasak Klaipėdos policijos Viešosios tvarkos biuro Prevencijos skyriaus viršininko Kazimiero Sinkevičiaus, palikusiems automobilį vadinamoje „žaliojoje“ ar kitoje neleistinoje zonoje asmenims bauda gali siekti net iki 2000 litų.

„Žinoma, pirmą kartą nusižengusiam asmeniui, kuris sutinka su nuobauda ir pripažįsta savo kaltę gali būti skiriamas tik įspėjimas. Tačiau jei atsiranda informacijos, kad žmogus piktybiškai ir dažnai kartojo šį nusižengimą ir nesutinka su savo kalte, bauda gali siekti net ir 2000 litų“, - teigė jis.

Pasak K. Sinkevičiaus, drausminti tokius pažeidėjus policijos pareigūnai dažniausiai imasi gavę žmonių nusiskundimus.

„Dažniausiai tokius pažeidėjus drausminame gavę gyventojų skundą arba jei kažkas praneša, jog kieme ne vietoje pastatytas automobilis trukdo tam tikrų tarnybų darbui. Taip pat darome ir reidus. Tačiau visas šis procesas vyksta žmogiškumo ribose. Mes taip pat puikiai suprantame dabartinę situaciją su automobilių statymu kiemuose. Žmonės yra situacijos įkaitai. Bet, kaip minėjau, jei gauname skundą, tuomet privalome reaguoti, nes įstatymas turi būti lygus visiems“.

Klaipėdos Žemėtvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjos Raimondos Gružienės teigimu, legalaus automobilių statymo neveikiančiose žaidimų aikštelėse ar jos prieigose problemą gali išspręsti pačios namų ūkių bendrijos.

„Bendrijos gali išspręsti šią problemą įgaudamos tam tikro ploto valdymo teisę. Tačiau pirma sklypas turi būti suplanuotas teritorijos planavimo dokumente. Taip pat santykis su žemės plotu turi būti įregistruotas nekilnojamo turto registre. Jei gyventojai yra įkūrę bendriją, ši procedūra yra gana nesudėtinga. Visų pirma reikalingas bendrijos susirinkimo protokolas, kad patalpų savininkai sutinka, jog bendrija sudarytų ploto nuomos sutartį. Tuomet bendrija turi teikti prašymą Nacionalinei žemės tarnybai sudarytį sutartį žemės ploto valdymui bei parengti detalųjį planą su kadastriniais matavimais. Po šių žingsnių yra sudaroma žemės ploto nuomos sutartis. Tai sąlyginai aiški ir paprasta procedūra“.

Pasak R. Gružienės, su didesnėmis problemomis susiduria daugiabučių gyventojai, kurie nėra įkūrę bendrijos.

„Jeigu bendrija nėra įkurta, sklypą gali išsipirkti ar išsinuomoti patalpų savininkai. Tačiau čia bėda dažniausiai ta, jog patalpų savininkai sunkiai susitaria, kas darys kadastrinius matavimus bei atliks kitus reikalingus darbus. Vieni nori imtis iniciatyvos, kiti dažniausiai nelabai nori už tą iniciatyvą mokėti. Tačiau Klaipėdos senamiestyje yra pavyzdžių, kur patalpų savininkams visgi pavyko susitarti ir išspręsti šią problemą".

R. Gružienė taip pat teigė, kad nors ir yra variantų, kaip išspręsti legalaus automobilio statymo kieme esančiose žaidimų aikštelėse problemas, daug paraiškų iš bendrijų ar atskirų patalpų savininkų gauta nėra. Nors kiemų, kuriuose masiškai neleistinose vietose paliekami automobiliai yra tikrai nemažai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra