Suomės: nenorime liemenėlių | kl.lt

SUOMĖS: NENORIME LIEMENĖLIŲ

"Laisvę nuogoms krūtims!" To reikalaudamos, Helsinkio paplūdimyje drabužius nusimetė dešimtys suomių. Moterys nuogų krūtinių akcija siekė atkreipti dėmesį į seksualinę nelygybę, nes, skirtingai nei vyrai, jos negali pasirodyti iki pusės plikos.

Protestą sukėlė atvejis praėjusiais metais, kai gelbėtojas liepė apsinuoginusiai Hannai Tamminen uždengti krūtis. Dama grožybes pridengė medžių lapais, tačiau to pareigūnui neužteko. Moteris iš paplūdimio kartu su policininkais išvyko į komisariatą.

Gražiosios lyties atstovės pateikė nelygybės pavyzdį, kai parkuose iki pusės apsinuoginusiems vyrams leidžiama būti.

"Ir mes norime parkuose, paplūdimiuose būti be liemenėlių", – reikalavo jos.

Kaip "Kokteiliui" pavyko sužinoti, Suomijos pareigūnai nesikabinėja prie paplūdimyje be nieko pagulėti prie vandens išsitiesusių nuogalių, tačiau jie turi reaguoti, jei nuogomis undinėmis pasipiktina greta esantys poilsiautojai.

"Kokteilio" apklausa

"Kokteilis" apklausė 350 klaipėdiečių vyrų, ką jie mano apie suomių reikalavimą. Vienas numykė: "Gal nereikėtų", du nesuprato klausimo, o 347 uostamiesčio atletai pritarė moterų prašymui, kad paplūdimiuose damoms būtų leista degintis be liemenėlių.

Skysčiai – ne per prievartą

Dietologai atsargiai vertina įvairias viešai pateikiamas rekomendacijas, kiek litrų vandens per parą turėtume išgerti. Tam didelės įtakos turi įvairios sąlygos – oro ir žmogaus temperatūra, žmogaus fizinis aktyvumas, aukštis virš jūros lygio ir kt. Kai karšta, daugiau judama, skysčių patariama vartoti daugiau.

Apskritai reikėtų vadovautis paprasta taisykle: vandens gerkime tiek, kiek norime. Jokios prievartos ar normos, kurią žūtbūt reikia išgerti per parą, neturėtų būti.

Vienintelė išlyga – vaikai, kurie žaisdami, bėgiodami neretai pamiršta atsigerti, tad suaugusieji jiems tiesiog turėtų vandens pasiūlyti dažniau.

Česka (397 719; o lietuvės moterys neturi jokių reikalavimų?)

Gairės: kokteilis
Rašyti komentarą
Komentarai (12)

Psichas

Keista skaityt kai rašo jei krūtys gražios aš už. Leiskite moterims pačioms nuspręst ar prisidengti ar ne. Draudimais toli nenuvažiuosi.

Nesuprantu

Kodėl joms tos liemenėlės taip trukdo! Ne visù krūtys gražios, tai liemenėlės tam ir sukurtos. Tai gal tegul plaukù, blakstienù ir lūpù nesidažo, plaukuotù kojù nesiskuta - bus kaip vyrai. Man tikrai netrukdo tas medžiagos gabalėlis ir visai nenoriu jos nenešioti todėl, kad vyrai nenešioja. O jeigu vyrai užsinorės sijonù ir liemenėliû...žodžiu, pindėja nuo per gero gyvenimo.

Anonimas

Moterų kvailumui nėra jokių ribų. Greitai užsimanys plikom mižėm vaikščioti. Juk visi gyvuliai taip daro, o kuo jos skiriasi nuo jų ?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS