Iš atokios sodybos gaisre nukentėjusį žmogų iki medikų teko gabenti arklio tempiamomis rogėmis | kl.lt

IŠ ATOKIOS SODYBOS GAISRE NUKENTĖJUSĮ ŽMOGŲ IKI MEDIKŲ TEKO GABENTI ARKLIO TEMPIAMOMIS ROGĖMIS

  • 1

Trečiadienį apie 11 val. kilus gaisrui gyvenamajame name Zarasų rajone, Matuliškių kaime, jame apdegusį garbaus amžiaus gyventoją iki greitosios pagalbos medikų automobilio teko vežti... arklio tempiamomis rogėmis.

Kaip teigiama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime, net ir į gaisrą išskubėjusių ugniagesių automobiliai užklimpo nepravažiuojamuose keliuose.

„Iš tikrųjų tai kelių iki atokios sodybos iš viso nebuvo, – sakė Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Andrejevas. – Į ją vedė tik miško pievų keliukai. Kadangi gaisrinėms cisternoms nuvažiuoti iki namo nebuvo galimybių, į lengvąjį automobilį įsimetėme siurblį, įrangą ir šiaip taip pasiekėme sodybą. Ugniagesiai su kvėpavimo aparatais ir įranga iki gaisravietės ėjo pėsčiomis. Laimei, gyventojai – garbaus amžiaus senolis ir dvi moterys – jau buvo išėję iš namo. Jie sėdėjo vasaros virtuvėlėje. Vyras buvo smarkiai apdegęs. Reikėjo skubiai jį nuvežti iki greitosios pagalbos medikų. Mėginome jį vežti lengvuoju automobiliu, bet ir šis klimpo. Paprašiau skyrininko, kad nubėgtų pas kaimyną ir paprašytų pakinkyti arklį. Jam atvykus įkėlėme nukentėjusįjį ir abi moteris į roges. Vyras buvo perduotas greitosios pagalbos medikams, o moterys – giminaičiams.“

Gaisrą gesino dvylika ugniagesių. Jo metu sudegė pastato stogas, sienos, viduje buvę namų apyvokos daiktai. Autonominio dūmų detektoriaus name nebuvo.

E. Andrejevas vos prieš dvi dienas prašė gyventojų įvertinti galimo pavojaus riziką ir saugiai elgtis namuose, nes rajone daugelis atokesnių kelių ir keliukų yra padengti storu sniego sluoksniu ir ugniagesiai gali neprivažiuoti iki gaisravietės. „Gyventojams pagalbos gali tekti laukti daug ilgiau, todėl geriau padaryti viską, kad gaisrų būtų išvengta. Neperkaitinti krosnių, nepalikti pravirų jų durelių, saugiai naudoti elektrinius šildymo prietaisus“, – pataria Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas.

Jis taip pat akcentavo, jog būtina kiek įmanoma užtikrinti privažiavimą prie sodybų, kad kilus gaisrui ar ištikus nelaimei galėtų atvykti ugniagesiai ar medikai. Jis paragino neužmiršti pasirūpinti savo vienišais ar vyresnio amžiaus giminaičiais, gyvenančiais atokiose sodybose.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

vargsas

sitaip gali buti tik liertuvoje nes niekas niekam nerupi tik prasidejo ziema tai kas bus kai sniego bus iki kelenu kaip brisim ir mieste kiemu niekas nevalo cia lietuvos tvarka visiems i zmogu nusispjauti

SUSIJUSIOS NAUJIENOS