Kelyje Vilnius–Klaipėda automobilis partrenkė elnią | kl.lt

KELYJE VILNIUS–KLAIPĖDA AUTOMOBILIS PARTRENKĖ ELNIĄ

Kelyje Vilnius–Klaipėda automobilis partrenkė elnią, jis nugaišo.

Avarija įvyko sekmadienio naktį, kelio Vilnius–Klaipėda 197–198 kilometre.

0.38 val. buvo gautas pranešimas per iškvietimo sistemą e-Call, kad automobilis „Mercedes-Benz“ galimai pateko į eismo įvykį.

Kaip pranešė Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, automobilis buvo partrenkęs elnią, prispaustų ir sužeistų žmonių nebuvo, automobilis apgadintas, elnias negyvas gulėjo šalikelėje.

Gelbėtojai atjungė automobilio akumuliatorių, nušlavė kelio dangą ir budėjo, kol automobilis buvo patrauktas nuo kelio.

Šiemet Lietuvoje įvyko 4,3 tūkst. automobilių susidūrimų su gyvūnais.

Per juos sužeisti 25 žmonės – vienas žuvo. Rugsėjo mėnesį užfiksuoti 275 susidūrimai su gyvūnais. Nuo 2017 iki 2022 metų per transporto priemonių susidūrimus su gyvūnais žuvo penki žmonės, skelbia Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Palyginti praėjusius metus su 2017 metais, susidūrimų atvejų su gyvūnais skaičius šalies keliuose yra išaugęs daugiau negu 100 procentų – nuo 2 tūkst. 424 atvejų 2017 metais, iki 4 tūkst. 931 atvejo 2022-aisiais.

Lietuvos policijos statistika rodo, kad rudenį pavojingiausi mėnesiai – spalis, lapkritis ir gruodis, o pavasarį – gegužės mėnuo.

Laukiniai gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, maždaug nuo 17 val. iki 23 val. ir 4–5 val.

Kai kurie gyvūnai keliauja bandomis, todėl rekomenduojame stebėti, ar aplink matomą gyvūną nėra ir kitų. Gyvūnus baugina garsiniai signalai ir akina šviesos, todėl išgąsdinti, apakinti gyvūnai nesiorientuoja aplinkoje ir elgiasi nenuspėjamai. Vairuotojus apie pavojų susidurti su laukiniais gyvūnais įspėja kelio ženklas Nr. 131 „Laukiniai gyvūnai“.

Šie įspėjamieji kelio ženklai įrengiami tuose pavojinguose kelio ruožuose, kuriuose didelė tikimybė, kad gali per kelią judėti laukiniai gyvūnai. Dėl to vairuotojas turi važiuoti tik saugiu greičiu ir būti labai dėmesingas. 

Gairės: Kelias Vilnius–Klaipėda, automobilis, partrenkė elnią, avarija LT
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

;-)

Laukiniai gyvunai yra valstybes nuosavybe.Jeigu valstybe neuztikrino,kad jie nepatektu i kelia,ir nesukeltu avariju,turi atlyginti nuostolius.O valstybe atsifutbolindama pristate zenklu,atsargiai,laukiniai gyvunai.Kad nesusidurt su jais,saugus greitis apie 30km/h.Gaunasi taip-kad neprisidaryt nuostoliu,autostradoje turime vaziuoti saugiu greiciu.T.y.-30km/h

labai tikslu

tik Vilnius Klaipėda. Gerai dar ne Minskas Klaipėda.

Neaptverti autostrados ruožai

Gal užuot autostradoje stačius vis naujus greičio matuoklius,pirmiausiai reikėtų pilnai ją aptvert ( ties miškais aukštesne tvora) ir apšviesti? Dabar berods autostrados ruožas nuo posūkio į Šilalę iki Kryžkalnio, taip pat ties Kauno rajono riba, vis dar neaptvertas?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS