Netoli Rietavo sudegė šeimos namas, jame buvę vaikai gelbėjo vieni kitus | kl.lt

NETOLI RIETAVO SUDEGĖ ŠEIMOS NAMAS, JAME BUVĘ VAIKAI GELBĖJO VIENI KITUS

  • 0

Sekmadienį Rietavo savivaldybėje, Palūkalnio kaime, kilusio gaisro metu visiškai sudegė šeimai priklausantis namas, o gaisro metu jame buvę septyni vaikai gelbėjo vieni kitus.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD), gaisras mediniame name kilo ryte, kai tėvai su dviem vyresniais vaikais buvo išvykę pasirūpinti gyvuliais, o likę vaikai miegojo.

Pranešama, kad penki broliai išsigelbėjo išlipę pro langą, tada išgelbėjo kitame kambaryje miegojusius brolį ir sesę.

„Jie nubėgo prie kambario, kur miegojo brolis ir sesė, lango ir išmušė jį. Įlipęs į vidų vienas iš brolių pašaukė sesutę. Per dūmus jau nieko nebesimatė. Jis apgraibom nunešė ją iki lango ir perdavė kitam broliui. Tuomet grįžo atgal ir pašaukė broliuką, kuris jau kosėjo nuo aitrių dūmų. Jį taip pat nunešė iki lango ir perdavė broliui. Kaip sakė vaikinas, kambaryje per metrą nuo lango jau nieko nebesimatė“, – pranešime cituojamas Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus.

Jo teigimu, atvykus ugniagesiams namas degė atvira liepsna. Gaisro gesinimą apsunkino pastogėje sukrauti iš labdaros gautų drabužių maišai, kuriuos reikėjo nukelti.

Manoma, kad ugnis įsiplieskė dėl netvarkingos elektros instaliacijos arba elektros prietaisų gedimo virtuvėje.

Namuose buvo įrengti autonominiai dūmų detektoriai, tačiau jie nesuveikė.

Pranešama, kad į gaisravietę buvo atvykę Plungės meras ir Tverų seniūnas. Savivaldos institucijos šiuo metu sprendžia, kur apgyvendinti nuo gaisro nukentėjusią šeimą.

Laikinai jiems namus pasisiūlė suteikti kita vietinė šeima.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS