Pasieniečiams darbo netrūko: ūkininkas iškasė artilerijos sviedinį, grybautoja aptiko miną | kl.lt

PASIENIEČIAMS DARBO NETRŪKO: ŪKININKAS IŠKASĖ ARTILERIJOS SVIEDINĮ, GRYBAUTOJA APTIKO MINĄ

  • 0

Lietuvos–Rusijos valstybės sieną saugantys pasieniečiai šį savaitgalį sulaukė dviejų pranešimų apie pasienio ruože aptiktus Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmenis.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, penktadienį Pagėgių pasienio rinktinės Šilgalių pasienio užkardos pareigūnai gavo pranešimą, kad Žiūkų kaime, Šakių rajone, žemės ūkio darbus dirbdamas ūkininkas rado sprogmenį.

Informacija buvo skubiai perduota Bendrajam pagalbos centrui ir policijai. Pasieniečiai iškart ėmėsi saugoti šią vietą ir aplinkinę teritoriją. Vėliau juos pakeitė policijos pareigūnai.

Kaip įprasta tokiais atvejais, pavojingoje vietovėje buvo įvestas planas „Skydas“.

Į įvykio vietą atvykę Lietuvos kariuomenės (LK) Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai nustatė, jog tai – Antrojo pasaulinio karo 152 mm artilerijos sviedinys. Rastą sprogmenį išminuotoja išvežė sunaikinti į Kazlų Rūdos poligoną.

Panašios informacijos sekmadienį sulaukė ir VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų pasienio užkardos pareigūnai. Jiems buvo pranešta, kad moteris, grybaudama Šereitlaukio miške (Pagėgių sav.), rado sprogmenį.

Šįkart pasieniečiai taip pat ėmėsi saugoti pavojingo radinio teritoriją. Į įvykio vietą atvykę LK Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai nustatė, rastasis sprogmuo – Antrojo pasaulinio karo 82 mm minosvaidžio mina. Ji kėlė pavojų ir jos nebuvo galima judinti, todėl mina buvo neutralizuota radimo vietoje.

GALERIJA

  • Pasieniečiams darbo netrūko: ūkininkas iškasė artilerijos sviedinį, grybautoja aptiko miną
  • Pasieniečiams darbo netrūko: ūkininkas iškasė artilerijos sviedinį, grybautoja aptiko miną
VSAT nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS