„Audi“ Lietuvoje pirkęs ukrainietis nesulaiko ašarų: automobilis nevažiuoja | kl.lt

„AUDI“ LIETUVOJE PIRKĘS UKRAINIETIS NESULAIKO AŠARŲ: AUTOMOBILIS NEVAŽIUOJA

  • 0

Į Lietuvą automobilių pirkti plūstantys ukrainiečiai – lengvas grobis nesąžiningiems pardavėjams. Jie parduoda automobilius, nuslėpdami defektus. Vienas ukrainietis, dar nespėjęs susitvarkyti dokumentų „Regitroje“, turėjo stoti kelyje, nes iš automobilio pradėjo rūkti dūmai. Vyras puolė skambinti ir rašyti pagalbos žinutes pardavėjui, tačiau šis, anot ukrainiečio, nebeatsiliepė. Padėjo pro šalį važiavęs nepažįstamas vyras – ne tik servisą surado, bet ir už viešbutį sumokėjo.

„Atleiskite, man sunku, nes aš jau išsikankinau“, – ašarojo ukrainietis Stepanas.

Kaip praneša LNK, vyras negali sulaikyti ašarų po to, ką išgyveno per pastarąsias tris dienas, kai atvažiavo į Lietuvą sūnui pirkti automobilio. 

Septyniolikos metų „Audi“ už keturis tūkstančius eurų nusižiūrėjo internete.

„Mačiau, kad ne viskas gerai: langas neatsidaro, ventiliatorius, šildymas neveikia“, – kalbėjo Stepanas Savka.

Stepanui pavardijus pamatytus defektus, pardavėjas kainą sumažino 300 eurų. Tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, svarbiausias gedimas buvo po variklio dangčiu.

„Atidaręs kapotą, mačiau, kad čia kažkas valyta. Šlapia buvo“, – teigė Stepanas.

Stepanas sako dar paklausęs, ar rimtų gedimų nėra, nes namo juk apie tūkstantį kilometrų teks važiuoti.

„Maniau, kad žmogus turi sąžinę“, – nusivylimo neslėpė vyras.

Užsidegė. Aš užgesinau, išsigandau, žinoma.

Kad automobilis turi rimtų gedimų, paaiškėjo dar Stepanui nespėjus susitvarkyti dokumentų „Regitroje“.

„Pradėjo eiti dūmai iš po kapoto. Kažkur sustojau, matau dyzelinas teka. Pakišau plastiko, ir nuvažiavau iki artimiausio serviso“, – pasakojo Stepanas.

Meistrai paremontavo, tačiau neilgam.

„Užsidegė. Aš užgesinau, išsigandau, žinoma“, – kalbėjo vyras.

Stepanui skaudžiausia ne tai, kad pardavėjas, jo manymu, nuslėpė gedimą, bet, kad automobiliui sugedus nepadėjo.

Automobilį nuvežus į servisą, iš jo teberūko garai. Netrukus meistrai nustatė, kodėl bėga tiek tepalai, tiek kuras.

„Matote, hermetiku užtepta. Tepalai bėga. Dangteliai, nauji, originalūs, šešis eurus kainuoja. Bet niekas jų nededa, tepa hermetiku kažkodėl, taupo, o paskui visas variklis apdergtas“, – aiškino meistras Andžejus Blaževičius.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Paprasčiausiai nekokybiška detalė galėjo būti. Vairuotojas čia ne prie ko“, – teigė kitas autoserviso darbuotojas Jonas Maciulis.

Su automobilio pardavėju susisiekus telefonu, jis paaiškino, kad nežino, ką per valandą pirkėjas su automobiliu padarė. Iš pradžių dar kalbėjo apie žalos atlyginimą, vėliau apsigalvojo, ir atsisakė paaiškinti situaciją plačiau.

Stepanas – ne vienintelis nuo automobilių pardavėjų nukentėjęs ukrainietis. Dėl paslėptų defektų nukentėjusius pirkėjus ginančios įmonės atstovas pasakoja, kaip prekeivis suokė kitam ukrainiečiui.

Automobilyje gyvos vietos nebuvo rasta. Maža to, automobilio rida, kuri buvo deklaruojama 260 tūkst., faktinė buvo 700 tūkst. su viršum.

„Sakė, kad viskas gerai, automobilis tvarkingas. Kaip visada, žodžiu: „moteris iš bažnyčios į bažnyčią važinėjo“, – kalbėjo „Autopretenzijos“ įkūrėjas Ramūnas Mackevičius.

Tačiau jau kitą dieną po sandorio vos automobilį užvedė, ir šiaip ne taip pasiekė autoservisą.

„Padarius patikrą, pasakysiu taip, automobilyje gyvos vietos nebuvo rasta. Maža to, automobilio rida, kuri buvo deklaruojama 260 tūkst., faktinė buvo 700 tūkst. su viršum. Pusė milijono sėkmingai išgaravo“, – teigė R. Mackevičius.

Vien pernai dėl paslėptų defektų į Ramūno įmonę kreipėsi pustrečio šimto pirkėjų.

„Jeigu žmogus perka ne iš įmonės, ne iš juridinio, o iš privataus asmens, kuris nesiverčia komercine veikla, tai apginti savo pažeistas teises yra vienintelis kelias – per teismą“, – sakė Vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovė Dalia Malinauskienė.

O į policiją nusprendusio kreiptis Stepano istorijoje yra ir šviesioji pusė. Jis sutiko Lietuvoje ir gerą žmogų, kuris ne tik servisą surado, automobilio pervežimą suorganizavo, bet ir už viešbutį sumokėjo, kad dvi naktis nešildomame automobilyje miegojęs Stepanas pailsėtų.

„Jis davė pinigų, kad sumokėčiau už remontą, kad galėčiau nuvažiuoti iki namų, o kas liks, kad atiduočiau kariuomenei. Jam atiduoti nereikia“, – ašarą spaudė ukrainietis.

82-oji karo Ukrainoje diena

Scanpix nuotr.

GALERIJA

  • Stepanas Savka
LNK stop kadras ir asociatyvi M. Miežonio nuotr.
Gairės: LNK turinys, nesąžiningi automobilių pardavėjai, ukrainiečiai, karas Ukrainoje, automobilių pardavėjai, apgavystė
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS