Beveik pusė visų sukčiavimo nusikaltimų yra padaroma telefonu, dauguma jų – iš įkalinimo įstaigų | kl.lt

BEVEIK PUSĖ VISŲ SUKČIAVIMO NUSIKALTIMŲ YRA PADAROMA TELEFONU, DAUGUMA JŲ – IŠ ĮKALINIMO ĮSTAIGŲ

Pernai buvo registruota 2264 sukčiavimo nusikaltimų. Telefoninis sukčiavimas sudaro apie 46 procentus, 80 procentų nusikaltimų padaro asmenys, atliekantys bausmę pataisos įstaigose.

Teisingumo ministerija siekia stiprinti nuteistųjų sukčiavimo prevenciją ir sumažinti nusikalstamumą įkalinimo įstaigose, todėl kviečia teisėsaugos institucijas ir telekomunikacijų bendroves kartu ieškoti būdų kovoje su telefoniniu sukčiavimu.

„Pataisos įstaigose jau daugelį metų yra naudojamos įvairios prevencinės priemonės: tikrinami įeinantys asmenys, taip pat darbuotojai, atliekamos kratos, vykdoma kriminalinė žvalgyba, nemažai investuota į mobilaus ryšio blokavimo ir detektavimo sistemas. Akivaizdu, kad to nepakanka – turime veikti bendrai ir sutelktai, ieškoti inovatyvių sprendimų ir užbėgti už akių nusikaltimams“, – sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Pasak ministrės, turi būti plečiamas bendradarbiavimas su ikiteisminio tyrimo įstaigomis, o su telekomunikacijų bendrovių atstovais ieškoma kitų būdų, leisiančių blokuoti sukčiavimą vykdančių asmenų iš pataisos įstaigų skambučius.

Per 2020 m. Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose buvo aptikti ir perimti 5246 mobilūs telefonai, iš jų 1338 paimti bandant juos perduoti įkalintiesiems, o 3908 – rasti įstaigos viduje. Taip pat paimta 4691 telefono SIM kortelė, iš jų 1448 kortelės paimtos bandant jas perduoti, o 3243 kortelės rastos jau pas nuteistuosius.

Sukčiavimo nusikaltimų tendencija: 2014 m. registruoti 4971 nusikaltimai, 2015 m. – 3729, 2016 m. – 2487, 2017 m. – 2721, 2018 m. – 2411, 2019 m. – 2580, 2020 m. – 2264.

Stebima tendencija, kad didžioji dalis sukčiavimų 2020 m. buvo organizuota iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos. Kitos dominuojančios pataisos įstaigos iš kurių organizuoti sukčiavimai yra Marijampolės, Vilniaus ir Alytaus pataisos namai.

Antradienį, susitikime su teisėsaugos institucijų ir mobiliojo ryšio operatorių atstovais, nutarta artimiausiu metu organizuoti pasitarimus ekspertų grupėse dėl konkrečių techninių sprendimų įveikiant iššūkius, kovoje su telefonų naudojimu įkalinimo įstaigose.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Kokiu budu ykalinimo ystaigose

atsiranda Zeku rankose telefonai -su kuriais jie sukciauja ????? manau cia bendras biznis ,tu kurie saugo sukcius [ kalejimo prieziuros tarnybu]-tiekia jiems telefonus ir paciu sukciu kurie atlieka sia veika.... sukciai saugo sukcius -kartu suka aferas , duokle moka kitiems sukciams kurie uzmerke akis tu suktybiu nemato ir kaltu neiesko...Todel nera ko ir suda malt, kokia kaciu sumyzta teisesmaukiniu mafija --toki ir istatymai, ir tu istatymu vygdytojai....

na

tik valdžia ir yra vieninteliai idiotai arba tokiais apsimeta: visos apskardintos maximos ar stipriai tonuoto stiklo verslo centrai, ar senamiesčio rūsiuose įsikūrusios valdiškos įstaigos, visi turi ryšio stiprintuvus nes ryšio tokiuose pastatuose tiesiog nėra. Natūraliai peršasi mintis - apskardinkit tuos sumautus kalėjimus ir nebešvaistykit lėšų slopintuvams ar tyrimams...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS