Buvusiam Naujojo Daugėliškio seniūnui už korupciją – 20 tūkst. eurų bauda | kl.lt

BUVUSIAM NAUJOJO DAUGĖLIŠKIO SENIŪNUI UŽ KORUPCIJĄ – 20 TŪKST. EURŲ BAUDA

  • 0

Panevėžio apygardos teismas pirmadienį kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo pripažino buvusį Naujojo Daugėliškio seniūną Juozą Paukštę ir skyrė jam 20 tūkst. eurų baudą.

Kaip pranešė Panevėžio apygardos prokuratūra, teismas taip pat uždraudė J. Paukštei trejus metus dirbti valstybės tarnyboje, iš jo priteista ir 1,5 tūkst. eurų turtinė žala, kurią patyrė Ignalinos rajono savivaldybės administracija.

Teismas taip pat kaltais pripažino ir verslininką Rimantą Zigmantą bei jo žmoną, gydytoją, Dalią Zigmantienę. Jiems skirtos, atitinkamai, 16,8 tūkst. ir 3,7 tūkst. eurų baudos. Abu sutuoktiniai nuteisti už dokumentų klastojimą, o verslininkas – ir už valstybės tarnautojo papirkimą.

Bylos duomenimis, seniūno pareigas ėjęs J. Paukštė pareikalavo, kad jo pažįstamo R. Zigmanto vadovaujamos statybos įmonės darbuotojai atliktų remontą jo sodyboje.

„R. Zigmantas buvo suinteresuotas palaikyti su J. Paukšte gerus santykius, nes jo bendrovė ne kartą atliko ir ateityje ketino atlikti minėtoje seniūnijoje įvairius statybos ir remonto darbus, kuriuos priimti privalo seniūnas. Todėl J. Paukštės sodyboje reikalingi darbai buvo atlikti bendrovės direktoriaus lėšomis“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai, metu nustatyta, kad seniūnas taip pat suorganizavo, kad seniūnijos darbuotojas atliktų darbus R. Zigmanto šeimos sodyboje, o dokumentuose tuo metu buvo melagingai fiksuojama apie jo darbą seniūnijoje ir už tai mokamas atlyginimas.

Atlikdami tyrimą pareigūnai taip pat nustatė, kad D. Zigmantienė 2017 metų liepą sutuoktinio prašymu sukurstė kolegę gydytoją suklastoti vyro, dirbančio jų šeimos sodyboje, sveikatos istoriją ir ir elektroninius nedarbingumo pažymėjimus.

Tokiu būdu Užimtumo tarnybos organizuotoje programoje turėjęs dalyvauti vyras nelegaliai dirbo sutuoktinių sodyboje.

Ikiteisminį tyrimą byloje atliko STT Panevėžio valdybos tyrėjai, jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS