Čepkelių pelkėje pasieniečiai sulaikė pusšimtį migrantų ir įtariamą jų vedlį baltarusį | kl.lt

ČEPKELIŲ PELKĖJE PASIENIEČIAI SULAIKĖ PUSŠIMTĮ MIGRANTŲ IR ĮTARIAMĄ JŲ VEDLĮ BALTARUSĮ

  • 4

Pasieniečiai ketvirtadienį pranešė Varėnos rajone sulaikę didžiausią šiemet neteisėtų migrantų grupę – 51 užsienietį iš Irano, Afganistano ir Sirijos.

Į areštinę taip pat uždarytas Baltarusijos pilietis, įtariama, buvęs migrantų vedliu.

Migrantų grupė su vedliais pastebėta per vaizdo sistemą. Ant šiek tiek miško pažliugusio keliuko, jie paklojo miegmaišius pėdsakams nuslėpti. Pusšimtis migrantų perbėgo miegmaišiais ir bandė pasišalinti į Lietuvos gilumą.

Anot Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT), migrantai ir jų vedliai vietą patekti į Lietuvą pasirinko Čepkelių pelkės ribose. Dėl gamtinių kliūčių čia Lietuvos pusėje prie pat sienos linijos nebuvo galimybių įrengti pernai pastatytą fizinį barjerą. Dėl pelkės ypatumų VSAT naudojama stacionari stebėjimo sistema čia sumontuota ne prie pat sienos, o vos giliau į Lietuvos pusę.

Tarnybos duomenimis, užfiksavus migrantus, į šią vietovę iškart buvo nusiųstos gausios tiek netoliese buvusių pasienio sargybų pajėgos, tiek VSAT pareigūnai iš kitų artimiausių vietovių.

Netrukus už kelių šimtų metrų nuo sienos pasieniečiai sulaikė 51 užsienietį. Jie nebuvo spėję pasklisti mažesnėmis grupelėmis ar įeiti giliau į Lietuvos teritoriją.

Tolėliau nuo šios grupės sulaikytas ir, įtariama, migrantus į Lietuvą atlydėjęs Baltarusijos pilietis. Jo bendras, vos migrantams perėjus sieną, spruko atgal į Baltarusiją.

Anot VSAT, medikų pagalbos migrantams neprireikė, jie buvo grąžinti į Baltarusiją, daliai jų pagal poreikį suteikus papildomų drabužių ir avalynės bei sudarius sąlygas pailsėti, pavalgyti.

VSAT padaliniuose migrantai praleido beveik parą. Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Sulaikytą įtariamą vedlį pasieniečiai uždarė į areštinę.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Lazda

Ar tam bulbasui kaulus aplamde, kad kita karta, atsedejes, Lietuva per 10 km apeitu?

Anonimas

Nušauti keletą galėtų, baigtųsi greitai šis cirkas.

VILNIUS

Migrantai yra pavojus mūsų tautybei ir nacionaliniam saugumui. Londonas kuris kažkada buvo saugus miestas, dėl migrantų užima pirmą vietą pagal išprievartavimus. Malmė ( Švedija ) dėl migrantų nusikalstamumas mieste yra aukščiausia Švedijoje, kur Policija nevažiuoja be Spec. Tarnybų. Londonas Baltieji yra mažuma ( 45%).
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS