Grupė nelegaliai į Lietuvą patekusių migrantų skristi į Iraką atsisakė: grįš į Baltarusiją | kl.lt

GRUPĖ NELEGALIAI Į LIETUVĄ PATEKUSIŲ MIGRANTŲ SKRISTI Į IRAKĄ ATSISAKĖ: GRĮŠ Į BALTARUSIJĄ

  • 3

Antradienį Varėnos rajone aptikta migrantų grupė savo noru nusprendė grįžti į Baltarusiją. Joje buvusios dvi irakiečių šeimos taip pat atmetė pasieniečių siūlymą padedant tarptautinėms organizacijoms lėktuvu iš Lietuvos savanoriškai grįžti Iraką.

Keturiolikos neteisėtų migrantų grupė antradienį buvo aptikta Varėnos rajone maždaug už 300 metrų nuo sienos su Baltarusija. Šie užsieniečiai buvo pristatyti į Aleksandro Barausko užkardą, kur buvo pamaitinti, įsikūrė, ilsėjosi ir pan.

Dvylika migrantų – dokumentus turėję Irako piliečiai. Dvi dokumentų neturėjusios užsienietės prisistatė Somalio pilietėmis. Tarp Irako piliečių buvo dvi šeimos, kurias sudarė sutuoktinių poros bei po tris nepilnamečius. Likę du Irako piliečiai – vieniši vyrai.

Antradienį tuoj po grupės aptikimo jos apžiūrai buvo iškviesti medikai. Keli migrantai pateikė nusiskundimų sveikata, todėl į gydymo įstaigas buvo išvežta viena moteris su vaiku bei du vyrai. Nepilnamečiui po medicinos patikrinimo ir tyrimų sveikatos sutrikimų ar ligų nenustatyta. VSAT pridūrė, kad nepilnamečiui medicinos patikrinimas ir tyrimai atlikti Kauno klinikose.

Kad pavojaus sveikatai ir jos sutrikimų nėra, nustatyta ir dviem suaugusiesiems. Iš gydymo įstaigų tą patį antradienį visi keturi užsieniečiai buvo grąžinti į A. Barausko užkardą. Ten migrantai pernakvojo.

Antradienį iki vėlumos užkardoje lankėsi ir nepilnamečių būklę bei sąlygas vertino vaiko teisių apsaugos specialistai. Pirminiais duomenimis, pasieniečiams pastabų nebuvo.

Trečiadienį buvo tęsiami veiksmai aiškinantis šių užsieniečių patekimo į Lietuvą faktus, vyko migrantų apklausos. Pokalbių metu pasieniečiai grupę informavo apie šios migrantų krizės metu neteisėtai į Lietuvą patekusių užsieniečių apgyvendinimo Lietuvoje situaciją, jų statusą, taikomas procedūras. Migrantai supažindinti, kokios yra užsieniečių teisinę padėtį Lietuvoje reglamentuojančių teisės aktų nuostatos.

Pasitarę migrantai nusprendė visi kartu su nepilnamečiais savo noru grįžti į Baltarusiją.

Jie taip taip pat buvo informuoti, kaip į Lietuvą galima patekti legaliai, kur dėl to reikia kreiptis. Migrantai prieglobsčio Lietuvoje nesiprašė. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai atsakė į visus užsieniečių klausimus. Svarbi ir visus migrantus susimąstyti paskatinusi pasieniečių pateikta žinia buvo ir ta, kad abi somalietės bei du vieniši irakiečiai negali būti įleisti į Lietuvą ir pagal galiojančią tvarką turi grįžti į šalį, iš kurios neteisėtai pateko, t. y. Baltarusiją.

 

 

Šeimoms pasieniečiai pateikė siūlymą, kad pasinaudojant tarptautinių organizacijų pagalba jos savanoriškai galėtų lėktuvu iš Lietuvos grįžti į kilmės šalį, t. y. Iraką. Šio siūlymo šeimos atsisakė. Įvertinę gautą informaciją ir pasitarę migrantai nusprendė visi kartu su nepilnamečiais savo noru grįžti į Baltarusiją.

Tuomet pasieniečiai juos aprūpino humanitariniais daviniais. Migrantams buvo pasiūlyta paimti papildomų drabužių, tačiau jie padėkoję to atsisakė. Buvo darsyk įvertinta visų asmenų sveikata bei savijauta – dėl to nei nusiskundimų, nei problemų nebuvo.

Trečiadienį popiet keturiolikos migrantų grupė grįžo į Baltarusiją.

VSAT paviešino vaizdo įrašą, kuriame užfiksavo keturiolikos migrantų savanorišką išėjimą iš Lietuvos ir grįžimą į Baltarusijos teritoriją.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Į Kauno klinikas nuveze

ir ištyrė ......... vietiniams kauniečiams ir po mėnesi reikia islaukt norint patekti pas specialista .... ir laukia

Nesupratau

Katen veikia tie savanoriai ? JIEMS DAR VIS LABAI GAILA LUKASENKOS JOVALO? Tegul PASIIMA IR SAVO LESOM SAVANORIAUJA!!! Kai reikia PAGALBOS LIETUVOJE SKURSTANTIEMS VAIKAMS KAI REIKIA SKUBIU OPERACIJU. SAVANORIU NE KVAPO LYG ZIURKES ISSISLAPSTE. O VA CIA PRIE SIENOS SPEKTAKLIAI GAILESTINGUJU SUSIPERDELIU VYKSTA .SLYKSTUKAI!!!

Morgana

Tai gerai , kad išėjo. Savanoriai mažiau tegul kišasi, ne tas metas žaidimus žaisti yra nelegalų atsakomybė pažeidus kitos šalies sieną. Tai nusikaltimas

SUSIJUSIOS NAUJIENOS