Įkliuvo buitine technika prekiaujanti įmonė: neapskaitė virš milijono eurų | kl.lt

ĮKLIUVO BUITINE TECHNIKA PREKIAUJANTI ĮMONĖ: NEAPSKAITĖ VIRŠ MILIJONO EURŲ

  • 1

Buitine technika, parfumerija bei grožio reikmenimis prekiaujanti įmonė valstybei atlygino 403 tūkst. eurų žalą, padarytą vengiant mokėti mokesčius.

Be to, įmonės direktorius ir pati įmonė siunčiami į teismą – jiems pateikti kaltinimai dėl mokesčių vengimo, teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, bei apgaulingo apskaitos tvarkymo, penktadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

2020 metų vasarą ikiteisminį tyrimą pradėję pareigūnai, įtarė, kad įmonės vadovas galėjo neapskaityti kelių milijonų eurų pardavimo pajamų, mokėti darbo užmokestį vokeliuose bei vengti mokesčių teikiant melagingus duomenis apie pajamas.

Įtariama, kad neapskaitytos pajamos buvo įgytos naudojantis galbūt direktoriaus sukurtu nusikalstamu veikimo mechanizmu – vadybininkai pardavinėjo įmonės prekes be apskaitos dokumentų, o surinktos neapskaitytos lėšos buvo naudojamos darbo užmokesčiui „vokeliuose“ išmokėti.

Pasak FNTT, per ikiteisminį tyrimą pavyko nustatyti, kad galbūt neapskaitytų pajamų suma siekia beveik 1,3 mln. eurų.

Tyrimo duomenimis, per 280 darbuotojų visoje Lietuvoje turintis prekybos tinklas galėjo mokėti neoficialius darbo užmokesčius ir priedus parduotuvių darbuotojams.

Manoma, kad „vokelio“ dydis priklausė nuo apyvartos – buvo mokamas sutartas procentas nuo įvykdytų pardavimo planų. Pareigūnams apklausus įmonės darbuotojus, pavyko nustatyti, kad vokelis galbūt mokėtas 13-ai darbuotojų 146 kartus.

FNTT nuotr.

Gavę ūkinės finansinės veiklos tyrimo specialistų išvadas, išanalizavę „juodąją buhalteriją“ bei palyginę duomenis su oficialiai pateiktomis deklaracijomis pareigūnai suskaičiavo, kad vengiant mokesčių valstybei galėjo būti padaryta per 403 tūkst. eurų žala. Įmonės direktorius tai pripažino ir atlygino visą priskaičiuotą sumą.

Šiame tyrime visoje Lietuvoje atlikta 15 kratų – įmonės administracijoje, prekybos vietose, darbuotojų ir įmonės savininkų gyvenamosiose vietose.

Rasti ir paimti tyrimui reikšmingi duomenys ir dokumentai, „juodoji buhalterija“ su neoficialaus atlyginimo mokėjimo ir gautų neapskaitytų pajamų duomenimis bei 460 tūkst. eurų grynųjų pinigų. Įtarta, kad pinigai gauti pardavus prekes be apskaitos dokumentų.

Tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Virginija Tilvikienė, byla perduota teismui. Laikinai buvo apribota nuosavybės teisė į įmonės ir asmeninį turtą, siekiantį 2,6 mln. eurų, tačiau valstybei padaryta žala buvo visiškai atlyginta, todėl apribojimai panaikinti.

Už mokesčių vengimą valstybės institucijoms teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą galima griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų.

GALERIJA

  • Įkliuvo buitine technika prekiaujanti įmonė: neapskaitė virš milijono eurų
  • Įkliuvo buitine technika prekiaujanti įmonė: neapskaitė virš milijono eurų
  • Įkliuvo buitine technika prekiaujanti įmonė: neapskaitė virš milijono eurų
FNTT nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Vargšelis

Ajajai ,na teks direktoriui šiais metais važinėti su anais metais pirktu BMW...O norėjo naujo..

SUSIJUSIOS NAUJIENOS