Keturi šiauliečiai bus teisiami dėl smurto prieš rumuną vairuotoją | kl.lt

KETURI ŠIAULIEČIAI BUS TEISIAMI DĖL SMURTO PRIEŠ RUMUNĄ VAIRUOTOJĄ

  • 1

Keturi tolimųjų reisų krovinių pervežimo bendrovėje dirbę šiauliečiai bus teisiami dėl savavaldžiavimo: jie kaltinami grasinę ir sumušę bendrovėje dirbusį vairuotoją iš Rumunijos bei atėmę iš jo pinigus.

Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai į policiją dėl jam šių metų sausį grasinusių ir jį sumušusių kolegų kreipėsi Rumunijos pilietis.

Nustatyta, kad prieš vyrą fizinį ir psichologinį smurtą galėjo naudoti keturi vienos Šiauliuose veikiančios krovinių pervežimo įmonės administracijos darbuotojai – du vadovai bei du vadybininkai.

Nukentėjusysis šioje bendrovėje iki įvykio dirbo tolimųjų reisų vairuotoju. Rumunas, tris mėnesius vilkiku vežiojęs krovinius po įvairias šalis, šių metų pradžioje grįžo į Lietuvą padaryti pertrauką tarp intensyvių važiavimų.

Darbe vyras pristatė visus kelionės dokumentus ir laukė užmokesčio už atliktą darbą. Prokuratūros duomenimis, atlygio jam gauti nepavyko, nes vadovai teigė, kad jis išnaudojo per daug kuro ir taip įmonei pridarė žalos. Vairuotojas nesutiko su administracijos paskaičiavimais, nenorėdamas, kad ši suma būtų išskaičiuota iš jo atlyginimo.

Kitą dieną įėjus į bendrovės savininko kabinetą, rumuną pasitiko dar trys vyrai, kurie užrakino duris ir paprašė vairuotojo pasiaiškinti. Kaltinamieji pradėjo reikalauti, kad nukentėjusysis prisipažintų, esą dirbdamas tolimųjų reisų vairuotoju-ekspeditoriumi, užsienio valstybėse nelegaliai gabeno asmenis už atlygį.

Vyrui nesutikus to daryti, vienas iš kolegų ranka smogė į įvairias kūno vietas. Vyrai, grasindami su juo fiziškai susidoroti, privertė vairuotoją pasirašyti prašymą, kad jis prašo darbo užmokestį ir komandiruotpinigius – beveik 5 tūkst. eurų – išmokėti grynaisiais pinigais.

Tą pačią dieną kolegos, kartu su nukentėjusiuoju nuvykę prie bankomato, pasisavino vairuotojui priklausiusius pinigus, buvusius banko sąskaitoje.

Taip iš viso rumunui padaryta daugiau nei 5,4 tūkst. eurų turtinė žala.

Sužalotas vyras po kurio laiko kreipėsi į medikus, o vėliau ir į policiją. Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta.

Baudžiamasis kodeksas kaltinamiesiems numato areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Verslo inkubatorius

Verslas klesti.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS