Su netikrais galimybių pasais bando prasprūsti būriais: viename bare nutvėrė net 200 apsukruolių | kl.lt

SU NETIKRAIS GALIMYBIŲ PASAIS BANDO PRASPRŪSTI BŪRIAIS: VIENAME BARE NUTVĖRĖ NET 200 APSUKRUOLIŲ

  • 52

Dabar atėjus į barą ir norint užsisakyti bokalą alaus, procedūra yra maždaug tokia: barmenas paprašo galimybių paso, jį nuskenuoja ir paklausia pavardės. Būtent po tokio klausimo dažnas su svetimu galimybių pasu į pasilinksminimo vietą užėjęs klientas būna išprašomas lauk. Ir tai – ne pavieniai atvejai, praneša LNK.

Savaitgalį sostinėje esančiame bare apsaugos darbuotojai su padirbtais galimybių pasais nutvėrė apie 200 žmonių.

Panašius incidentus fiksavo ir tolėliau nuo centro esančių pasilinksminimo vietų darbuotojai.

„Prie durų statome žmogų, kuris viską reguliuoja, ir man pačiam teko būti ne vieną kartą. Matosi iš žmonių psichologijos, iš žmonių norų ir kūno kalbos. Labai pasimato, kas iš tikrųjų neturi. Reikia būti gudriam vilkui, kad praeitum. Bet jeigu jau matom kažką įtartina, tada paprašom dokumento“, – pasakojo vieno baro administratorius Justinas Gailiūnas.

Baro darbuotojai sakė, kad apsukruoliai su netikrais galimybių pasais bando prasprūsti būriais.

„10–15 proc. apsukam“, – teigė J. Gailiūnas.

Policija apie tokius atvejus verslininkus ragina nedelsiant pranešti. Jei yra galimybė, užfiksuoti tokių apsukruolių duomenis arba sulaikyti iki kol atvyks teisėsaugininkai. Policija aiškina, kad žmonės, pateikdami svetimą galimybių pasą, daro gan rimtą nusikaltimą.

„Asmeniui, kuris pasinaudoja tuo suklastotu galimybių pasu, gresia baudžiamoji atsakomybė už naudojimąsi suklastotais dokumentais. Tai yra nusikaltimas ir asmenys turi žinoti, kad tai nėra kažkoks nekaltas pasižaidimas ar nekaltas sukčiavimas – tai yra rimto oficialaus dokumento klastojimas. Už tai gresia baudžiamoji atsakomybė iki trejų metų“, – aiškino policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas.

Belieka tik pasakyti, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė slepia nuo žmonių informaciją, kad žemė yra plokščia.

Valdžia sako, kad toleruoti tokio žmonių elgesio negalima. Štai ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė verslą ragina kruopščiai tikrinti galimybių pasus juos skenuojant ir iš žmonių prašyti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento.

„Tai yra nusikalstama veika. Dokumentų klastojimas yra nusikalstama veika. Yra įstatymų numatyta tvarka atsakomybė. Verslams turėtų būti visiškai ramu, jie galimybių pasus tikrina ir prašo asmens dokumentų, jeigu jiems kyla įtarimų. Tai normaliai reikia dirbti, o sukčiams nepataikauti“, – kalbėjo A. Armonaitė.

Visuomenės sąmoningumo pasigenda ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Individams labai sunku nezuikiauti, visi galvoja, kad pandemiją kažkas suvaldys, bet kažkas kiti, jeigu kažką išspręsim, tai kažkieno kito sąskaita. Manau, kad kiekvienas klastojimas, kiekvienas išsisukinėjimas, kiekvienas sukčiavimas yra kažkuria prasme veltėdžiavimas“, – sakė A. Dulkys.

Čia pat A. Dulkys padėtį ironizuoja: „Belieka tik pasakyti, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė slepia nuo žmonių informaciją, kad žemė yra plokščia“.

Lietuviai gudrauti linkę ne tik Lietuvoje ir skaudžiai nudega. Štai Danijoje teismas 80 dienų kalėjimo nuteisė lietuvį, kuris sieną kirsti bandė pateikęs padirbtą tarptautinį COVID-19 pažymėjimą. Maža to, atlikęs bausmę mūsų tautietis bus deportuotas iš Danijos ir į šią šalį negalės patekti dar šešerius metus.

Rašyti komentarą
Komentarai (52)

Eikit naxui

Gal eikit jus naxui svieto lygintojai.gaudykit toliau jus paprastus zmones

Anonime

tau kartais ne pasiutligė nuo skiepo? Nueik pas veterinarą, pratestuos.

Uždėti tokias baudas , kad

Artimiausius metus tik ant duonos liktų...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS