Migrantus gabenti pasikėsinę baltarusis ir ukrainietis siunčiami į kalėjimą | kl.lt

MIGRANTUS GABENTI PASIKĖSINĘ BALTARUSIS IR UKRAINIETIS SIUNČIAMI Į KALĖJIMĄ

  • 2

Dviem migrantus neteisėtai gabenti ketinusiems Baltarusijos ir Ukrainos piliečiams teismas skyrė po du mėnesius ir 14 dienų laisvės atėmimo.

Kaip antradienį pranešė Generalinė prokuratūra, tokias bausmes Baltarusijos ir Ukrainos piliečiams A. H. ir A. K. skyrė Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl pasikėsinimo neteisėtai gabenti žmones per valstybės sieną.

Iš baltarusio taip pat konfiskuotas automobilis, ukrainietis, vykęs nuomotu automobiliu, turės sumokėti per 4 tūkst. eurų valstybei.

Bylos duomenimis, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai Druskininkų sav., Švendubrės kaimo ribose pastebėjo ir sustabdė du Lenkijoje registruotus automobilius. Vieną jų vairavo Ukrainos pilietis, kitą – Baltarusijos.

Abu vairuotojai prisipažino, kad laukia iš Baltarusijos ateinančios neteisėtų migrantų grupės. Pasak vairuotojų, perėjus Lietuvos – Baltarusijos sieną, jie migrantus turėjo pervežti į Lenkiją.

Ukrainietis vairuotojas teigė, kad laukia trijų neteisėtų migrantų, o Baltarusijos pilietis informavo laukiantis 4–5 migrantų ir vieną jų žadėjo vežti automobilio bagažinėje. Abu patvirtino, kad už pervežimą gaus piniginį atlygį – po 400 dolerių.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad abu vairuotojai buvo siųsti tų pačių organizatorių. Tiek ukrainietis, tiek Baltarusijos pilietis, „Facebook“ tinkle rado skelbimus, siūlančius užsidirbti papildomų pajamų. Už kiekvieną žmogų buvo žadamas 400 dolerių atlygis.

Abu vežėjai pripažino savo kaltę, bendradarbiavo su pareigūnais ir suteikė jiems prieigą prie savo socialinių tinklų paskyrų, parodė susirašinėjimus.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Morgana

Kiaulės kitaip jų nepavadinsi ir per maža bausmė tokiems kenkiantiems Lietuvai.

vuo gers,

baltarusį kaip ir sutinku, ,baisusis priešas, į kaliūzę! Bet mūsų geriausią draugelį, ukrainietį? Nu ne, nesutinku, taigi ir su Ukraina susipyksim, ar to norite? Gelbėk gabriuk, neteisingą liniją varo teisėsauga.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS