Spąstais gyvūnus medžiojusiam vyrui gresia bauda | kl.lt

SPĄSTAIS GYVŪNUS MEDŽIOJUSIAM VYRUI GRESIA BAUDA

  • 2

Alytaus aplinkosaugininkai per reidą Varėnos rajone nustatė asmenį, paspendusį draudžiamus galūninius spąstus, vėliau paaiškėjo, kad jis selektyviaisiais spąstais neteisėtai sumedžiojo  penkis bebrus bei mangutą, antradienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Tirdami aplinkybes Alytaus aplinkosaugininkai išsiaiškino, kad asmuo – ilgametis medžiotojas, bet bebrus ir mangutą sumedžiojo neturėdamas teisės medžioti tame medžioklės plotų vienete.

Už neteisėtai sumedžiotus gyvūnus asmeniui reikės atlyginti 1595 eurų aplinkai padarytą žalą. Be to, tokio pobūdžio pažeidimas užtraukia 800–1800 eurų baudą. Už medžiojimą draudžiamais įrankiais – galūniniais spąstais – asmeniui taip pat gresia bauda nuo 600 iki 1700 eurų.

„Aplinkosaugininkai nuolat pabrėžia, kad galūniniai spąstai ir kilpos – itin žiaurus įrankis, nes į juos pakliuvę gyvūnai ilgai kankinasi. Todėl raginame visus, žinančius apie tokius atvejus, iš karto kreiptis į mus“, – pabrėžia Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Aringas Janulevičius.

Iš minėto asmens paimti visi spąstai, taip pat už šiuos administracinius nusižengimus privaloma skirti teisės medžioti atėmimą nuo trejų iki penkerių metų.

Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pabrėžia, kad nuolat tikrina medžiojančius asmenis, vykdo reidus ir tikrina gautą informaciją, susijusią su medžioklės pažeidimais.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Tik \\\\\.../////

BAUDA ?????

Nustebe

Kaip tokius slykstynes zeme nesioja?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS