Pasieniečių akiratyje – machinacijos su draudimo dokumentais Pereiti į pagrindinį turinį

Pasieniečių akiratyje – machinacijos su draudimo dokumentais

2015-01-23 12:48
BNS inf.
Pasieniečių akiratyje – machinacijos su draudimo dokumentais
Pasieniečių akiratyje – machinacijos su draudimo dokumentais / VSAT nuotr.

Sieną su Rusija saugantys pasieniečiai fiksuoja išaugusį atskleistų draudimo dokumentų klastojimo ar disponavimo suklastotais draudimo dokumentais atvejų skaičių.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, per pastaruosius dvejus metus dėl suklastotų transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimų jie pradėjo 15 ikiteisminių tyrimų ir įtarimus pateikė 15 asmenų. Septynios tokios bylos jau pasiekė teismus.

VSAT Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos ir Ikiteisminio tyrimo skyrių pasieniečiai nustatė, kad kai kurių į Rusiją vykstančių įmonių vilkikai nebuvo draudžiami krovininių transporto priemonių įprastinės transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. To priežastis yra bandymai sutaupyti: draudimų sumos vienam vilkikui siekia nuo 2608 iki 3188 eurų metams arba nuo 435 iki 578 eurų mėnesiui.

Sieną su Rusija saugantys pasieniečiai pastebi naujas tendencijas ir naudojamas schemas, kai bandoma sukčiaujant pareigūnams pateikti neteisėtai apgaulės būdu gautus įprastinės transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutarties liudijimus.

Pavyzdžiui, vienoje Pagėgių rinktinės pareigūnų teismui perduotoje baudžiamojoje byloje nuosprendžio sulauks 54 metų tauragiškis. Ikiteisminio tyrimo metu išsiaiškinta, kad šis buvęs policijos pareigūnas, vėliau tapęs vienos bendrovės direktoriumi, draudimo bendrovėje sudarė vilkiko DAF įprastinės transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartį. Taip jis įgijo sutarties liudijimą, siekdamas neteisėtai pasinaudoti gautais draudimo dokumentais.

Nustatytos įmokos Tauragės gyventojas sąmoningai nesumokėjo, todėl draudimo sutartis ir draudimo sutarties liudijimas vos po kelių minučių nuo jų sudarymo buvo anuliuoti, tačiau vyras minėtų draudimo dokumentų juos išdavusiai įmonei negrąžino. Žinodamas, kad dokumentai yra negaliojantys, tauragiškis juos naudojo, kol pasienio su Rusija ruože neįkliuvo pasienio teisinio režimo kontrolę vykdžiusiems Pagėgių rinktinės pareigūnams. Jam gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

„Tokiais atvejais naudodamiesi negaliojančiais draudimo dokumentais asmenys tikisi, jog juos tikrinantys pareigūnai nesulygins dokumentuose esančios informacijos su draudimo įstaigų duomenų bazėse užfiksuotais duomenimis apie draudimo galiojimo faktą ir terminus“, – rašoma VSAT pranešime.

Teismui baudžiamuoju įsakymu perduota ir 39 metų Marijampolės rajono Kazlų Rūdos miestelio gyventojos baudžiamoji byla dėl dokumentų suklastojimo ar disponavimo suklastotais dokumentais.

Pagėgių pasieniečiai išsiaiškino, kad ši moteris vienoje draudimo kompanijoje sudarė vilkiko DAF įprastinės transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartį ir taip įgijo sutarties liudijimą bei Tarptautinį transporto priemonės draudimo liudijimą (žaliąją kortelę). Šiuos dokumentus moteris perdavė vilkiko vairuotojui, nors už juos dar nebuvo sumokėta.

Negavusi įmokos draudimo kompanija draudimo sutartį, jos liudijimą ir žaliąją kortelę anuliavo, tačiau Kazlų Rūdos gyventoja dokumentų juos išdavusiai įmonei negrąžino. Neįspėjusi vilkiko vairuotojo, moteris leido šiuos draudimo dokumentus laikyti ir naudoti vykstant į tarptautinius reisus.

Vairuotojas jais naudojosi neilgai. Važiuodamas iš Rusijos į Lietuvą Ramoniškių pasienio kontrolės punkte dirbusiems VSAT Pagėgių rinktinės Rociškių užkardos pareigūnams jis pateikė patikrinimui būtinus dokumentus. Tarp jų buvo ir draudimas, kuris pareigūnams sukėlė įtarimų. Patikrinę draudimo dokumentų duomenis pasieniečiai netruko išsiaiškinti, kad jie yra negaliojantys.

Pagėgių pasieniečiai yra išaiškinę ir tokių atvejų, kai vengdami didelių draudimo įmokų įmonių darbuotojai transporto priemones apdraudė tik kelioms paroms. Taip už draudimą būdavo sumokama nedidelė suma. Vėliau įgytuose draudimo dokumentuose būdavo padaromi jų galiojimo datų taisymai juos „pratęsiant“ iki vienerių metų.

Tokią informaciją apie nustatytus būdus siekiant išvengti draudimo įmokų, įgyti ir panaudoti negaliojančius ar suklastotus draudimo dokumentus VSAT pareigūnai perdavė ir kitoms teisėsaugos institucijoms, vykdančioms transporto priemonių kontrolę.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra