Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl prieštaringos reputacijos Marijampolės verslininko Žydrūno Buzo pagrobimo. Įtarimai dėl neteisėto laisvės atėmimo, turto prievartavimo, plėšimo, sukčiavimo, dokumentų suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu, antspaudo suklastojimo ir valstybės tarnautojo vardo pasisavinimo pareikšti keturiems asmenims.
Kol įtariamieji ir jų gynėjai, nukentėjusieji, civiliniai ieškovai bei jų atstovai susipažįsta su ikiteisminio tyrimo medžiaga, įtariamųjų pavardės neskelbiamos. Neoficialiais duomenimis, Ž.Buzas buvo pažįstamas su savo pagrobėjais, o šie taip pat žinomi policijos pareigūnams.
Pasak Generalinės prokuratūros atstovės viešiesiems ryšiams Ritos Stundienės, planuojama, kad proceso dalyviai susipažinti su medžiaga baigs per savaitę. Po to prokuroras surašys kaltinamąjį aktą ir jau birželio mėnesį byla bus perduota teismui.
Verslininkas Ž.Buzas iš namelio sodų bendrijoje Puskelnių kaime buvo pagrobtas pernai kovo 16 dieną, kur puotavo kartu su žmona Aušra ir dar penkiais draugais.
Teigiama, kad apie aštuntą valandą vakaro į pirtį įsiveržė keli kaukėti ir, neatmetama, ginkluoti asmenys. Įsibrovėliai visus puotos dalyvius suguldė ant grindų, surišo, o Ž.Buzą išsivežė.
Užpuolikai prieštaringai vertinamą Marijampolės verslininką išsivedė vien su pirties chalatu. Šis drabužis paskui rastas lauke.
Po trijų savaičių Ž.Buzas atsirado Kauno rajone esančioje „Vanagynės“ sodų bendrijoje. Jis teigė buvęs įkalintas Klaipėdoje, bet jam pavyko pabėgti ir atvažiuoti iki Kauno.
Prieš pagrobimą Ž.Buzo artimiesiems priklausanti bendrovė „Artapolas“ domėjosi nekilnojamuoju turtu Palangoje, Panevėžyje, stengdavosi kuo pigiau aukcionuose įsigyti parduodamus statinius.
Ž.Buzo verslui pagrindą padėjo 1992-1993 m. įsteigtas bankas „Žydrius“. Per dvejus metus didžiausiomis - 10 proc. palūkanomis prisiviliojęs per 500 indėlininkų, Ž.Buzas iš jų susirinko daugiau kaip 4 milijonus litų. Netrukus po to įmonė pasiskelbė bankrutuojanti. Savo indėlius atgavo tik mažiau nei pusė buvusių indėlininkų.
1996 metais Ž.Buzui buvo iškelta baudžiamoji byla už svetimo turto iššvaistymą, jis buvo nuteistas trejiems metams nelaisvės, tačiau belangėje sėdėjo tik dvejus metus.
Sugrįžęs iš įkalinimo įstaigos, jis pradėjo naują verslą.
Jo asmenybė siejama ir su Marijampolėje žinoma kriminaline įžymybe Raimondu Burba (Raikinu). Esą per jo įmonę buvo legalizuoti nešvarūs nusikalstamo pasaulio struktūrų, o dabar - naujųjų verslininkų turtai. Ž.Buzo verslo interesai gana platūs, jis supirkinėja meno bei kolekcines vertybes.
Naujausi komentarai