Priešgaisrinės priežiūros pareigūnai vykdys sustiprintą prevenciją dėl žolės deginimo | kl.lt

PRIEŠGAISRINĖS PRIEŽIŪROS PAREIGŪNAI VYKDYS SUSTIPRINTĄ PREVENCIJĄ DĖL ŽOLĖS DEGINIMO

  • 2

Nuo pirmadienio priešgaisrinės priežiūros pareigūnai vykdys sustiprintą prevenciją dėl senos žolės deginimo.

Iki balandžio 10-osios planuojama į reidus vykti ir po darbo bei savaitgaliais, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

„Siekdami sumažinti gaisrų atvirosiose teritorijose ir nustatyti pernykštės žolės padegėjus, gaisrams kilti palankiu laikotarpiu pareigūnai važinės po gyvenvietes, atvirąsias teritorijas, stebės jas dronais, dalyvaus reiduose kartu su miškininkais bei aplinkos apsaugos darbuotojais“, – sakė departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas.

Anot jo, pareigūnai taip pat informuos visuomenę apie gaisrų atvirosiose teritorijose pavojų, jų padarinius ir atsakomybę už gaisrinės saugos reikalavimų nesilaikymą.

J. Targonsko teigimu, šiais klausimais departamentas bendradarbiauja su Nacionaline mokėjimo agentūra, nes ji turi galimybes mažinti ūkininkams skiriamas išmokas už netinkamą žemės priežiūrą. Nacionalinei mokėjimo agentūrai bus teikiama informacija apie pasėlių deginimą.

Už nenupjautų ir nesurinktų (nesugrėbtų) žolių deginimą gresia bauda nuo 50 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Šiemet Lietuvoje jau kilo 163 gaisrai atvirosiose teritorijose, per juos išdegė daugiau kaip 40 ha pievų ir miško paklotės.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Geriau tikrintų

tuos zimagorus žvejus kad susirinktų savo šiūkšles. O tai po žiemos pakrantės vėl savartynai.

erke

nedeginkit zolytes... nereikia... as busiu labai nelaiminga

SUSIJUSIOS NAUJIENOS