Šiemet dviračių vagysčių sezonas prasidėjo anksčiau Pereiti į pagrindinį turinį

Šiemet dviračių vagysčių sezonas prasidėjo anksčiau

2014-04-11 10:18 klaipeda.diena.lt inf.

Dėl ankstyvo pavasario į gatves išvažiavus dviračių entuziastams, draudikai ir policijos atstovai anksčiau nei paprastai sulaukė ir pareiškimų apie dviračių vagystes. Prognozuojama, kad vagysčių pikas šiemet bus ne gegužę, kaip įprasta, o mėnesiu anksčiau – balandį.

Šiemet dviračių vagysčių sezonas prasidėjo anksčiau
Šiemet dviračių vagysčių sezonas prasidėjo anksčiau / V. Jurevičiaus nuotr.

Dėl ankstyvo pavasario į gatves išvažiavus dviračių entuziastams, draudikai ir policijos atstovai anksčiau nei paprastai sulaukė ir pareiškimų apie dviračių vagystes. Prognozuojama, kad vagysčių pikas šiemet bus ne gegužę, kaip įprasta, o mėnesiu anksčiau – balandį. Atšilus orams, šiuo metu fiksuojama vidutiniškai tris kartus daugiau dviračių vagysčių nei praėjusiais metais.

Teigiama, kad vagys laukia dviračių sezono ir ruošiasi jam iš anksto. Tą patvirtina ir faktas, kad antrus metus iš eilės metinę vagysčių statistiką pradeda iškart dviejų dviračių vagystė.

„Nors pirmoji šiemet dviračių vagių padaryta žala siekia 2400 litų, nusikaltimo aplinkybės dar kartą parodo, kad vagys yra organizuoti, nevengia pasekti dviratininkų ir iš anksto žino, kiek ir kokių dviračių nori pasisavinti. Atsitiktinumų čia mažai“, – sako „ERGO Insurance“ Lietuvoje Turto draudimo departamento direktorius Tomas Nenartavičius. Pasak jo, didžiausią paklausą juodojoje rinkoje turi įprasti suaugusiųjų dviračiai, kurių kaina didesnė nei 1000 litų.

Tikėtina, kad anksčiau prasidėjęs 2014 metų dviračių sezonas bus ilgesnis, o tai reiškia, kad ir tikimybė netekti dviračio – šiemet didesnė.

„Praėjusiais metais vien mūsų bendrovėje savo transporto priemones buvo apdraudę beveik 6 tūkst. dviratininkų. Šių metų pasirašomų sutarčių statistika rodo, kad gyventojai dar aktyviau draudžia savo dviračius – iš namų turtą draudžiančių gyventojų daugiau kaip trečdalis renkasi ir papildomą dviračių draudimą“, – pastebi T. Nenartavičius. Jo teigimu, atvejų, kai policija suranda pavogtą dviratį ir draudimo išmokos nukentėjusiajam nebeprireikia – pasitaiko, tačiau retai.

Policijos atstovai atkreipia dėmesį į kitas prevencines priemones. Stenkitės dviratį palikti pastatytą taip, kad prie jo būtų neparanku prieiti, nesaugu ir nepatogu darbuotis piktavaliui. Palikdami dviratį prirakinkite jį specialia tvirto metalo ar armuota kilpa ir patikima spyna prie nejudančio objekto. Galima vienu metu naudoti iškart kelis, skirtingo tipo užraktus.

Policijos departamento prie VRM atstovė Lina Nameikaitė pataria spyną tvirtini už dviračio rėmo, o ne už rato, nes kitaip galite tik jį ir terasti: "Planuokite išvykas ir dviračiu nevykite ten, kur nebus galimybės saugiai jo prirakinti. Dviratį palikite žmonių matomose, kuo saugesnėse vietose, pavyzdžiui, aikštelėse, stebimose vaizdo kamerų. Nepalikite dviračio kaskart toje pačioje vietoje taip palengvindami darbą vagiui“  .

Dviračių mėgėjams policija pataria turėti ir savo dviračio nuotrauką, kurioje būtų matomos ypatingos dviračio žymės. Praradus dviratį jį rasti padeda išgraviruoti arba specialiai pažymėti rėmai. Šią paslaugą nemokamai teikia policijos skyriai, pakanka pateikti įrodymą, kad esate dviračio savininkas. Jei perkant dviratį pardavėjas nerodo dviračio įsigijimo dokumentų, tokios transporto priemonės pirkti nederėtų, nes gali būti, jog siūlomas daiktas vogtas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra