Sukčius „gydytojas“ sės į teisiamųjų suolą: pasitelkdamas gudrią schemą išviliojo tūkstančius eurų | kl.lt

SUKČIUS „GYDYTOJAS“ SĖS Į TEISIAMŲJŲ SUOLĄ: PASITELKDAMAS GUDRIĄ SCHEMĄ IŠVILIOJO TŪKSTANČIUS EURŲ

  • 0

Alytaus apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje panevėžietis kaltinamas vykdęs sukčiavimus.

Ikiteisminio tyrimo metu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai išsiaiškino, kad šių metų liepos 14 d. apie 13.30 val. moteriai paskambinęs ir gydytoju prisistatęs įtariamasis nurodė, kad moters sūnus sukėlė eismo įvykį ir yra kaltas dėl vaiko sužalojimo.

Jis apgaulės būdu įtikino ją sumokėti pinigus, neva siekiant išvengti didesnių nemalonumų. Netrukus vyras atvyko į moters namus Kėdainiuose, Žemaitės gatvėje, ir paėmė 1 tūkst. eurų, tokiu būdu apgaule įgydamas svetimą turtą.

Tą pačią sukčiavimo schemą įtariamasis įgyvendino ir kitą dieną – liepos 15 d. apie 15.10 val. kitai kėdainiškei paskambinęs ir taip pat gydytoju prisistatęs vyras, įtikino moterį, kad jos dukra kalta dėl vaiko sužalojimo, ir apgaulės būdu išviliojo iš moters 3 tūkst. eurų, kuriuos ji atidavė netrukus po skambučio jos namuose Kėdainiuose, Vilniaus gatvėje, pasirodžiusiam sukčiui.

Įtariamasis policijos pareigūnų buvo sulaikytas iš karto po antrojo nusikaltimo įvykdymo – pas jį ir jo automobilyje buvo rasti ir paimti iš moters išvilioti 3 tūkst. eurų. Nustatyta, kad sukčiavimus įvykdęs vyras – praeityje jau teistas Panevėžio rajono gyventojas.

Kauno apskr. VPK Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai atliko ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Už tai vyrui gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorai.

Policijos pareigūnai ragina gyventojus neprarasti budrumo – sukčiai neretai naudojasi panašiomis sukčiavimo schemomis, telefonu prisistatant autoritetingais asmenimis.

Pareigūnai prabrėžia, kad gydytojai, banko darbuotojai, teisėsaugos pareigūnai ar kitų institucijų darbuotojai niekada neprašo atiduoti ar į svetimą banko sąskaitą pervesti savo turimų pinigų bei rekomenduoja į savo namus be rimto pagrindo neįsileisti nepažįstamų asmenų

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS