Sulaikyta Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Utenos skyriaus vadovė | kl.lt

SULAIKYTA NEĮGALUMO IR DARBINGUMO NUSTATYMO TARNYBOS UTENOS SKYRIAUS VADOVĖ

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį pranešė, kad įtariant piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu sulaikyta buvusi Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) Utenos skyriaus vedėjo pavaduotoja.

BNS žiniomis, sulaikyta buvo Audronė Tumalavičienė.

Pasak STT, sulaikytoji laikinai ėjo ir šio teritorinio skyriaus vedėjos pareigas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, manoma, kad į NDNT Utenos skyrių besikreipusiems žmonėms neteisėtai nustatyti nuolatinės priežiūros poreikiai, o kai kuriems asmenims nustatytas žemesnis nei iš tikrųjų esamas darbingumo lygis.

Įtariama, kad Utenos skyriuje klastoti dokumentai apie žmonių sveikatos būklę bei dokumentai priimti nustatant specialiuosius poreikius ir darbingumo lygį.

STT įtaria, kad šiais dokumentais remiantis patvirtintos neteisingos ir vertinimo kriterijų neatitinkančios išvados.

Iš NDNT Utenos skyriaus ir NDNT būstinės Vilniuje pareigūnai paėmė tyrimui reikalingus dokumentus ir atliko kitus procesinius veiksmus.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Švaistomi milijonai netikriems neįgaliesiems išlaikyti

Medikų vaikai yra itin ligoti, politikų, turtingesnių verslininkų, teisininkų vaikai, anūkai - daugelis narkomanai, visus juos kažkaip tenka apiforminti, surašyti dokumentus neva serga kokia padoresne liga, nors išties yra nuo narkomanijos, alkoholizmo, paveldimumo su kiaurom galvom ir pasiligojusiais kūnais, silpni, nei mokytis, nei dirbti negali. O kur dar žymių žmonių mamos... ar neatrodo keista, kad daugumos medikų mamos turi apoiformintus aukščiausius slaugos lygius su didžiausiais pinigais, mokamais už slaugą? O dažnu atveju tos senutės ir vaikštinėja, ir šeimininkauja...tai biznis ir itin pelningas.Kyšiai yra daugiausia duodami šeimos gydytojams už dokumentų sutvarkymą bei ligoninėse gydytojams, vedėjams - už dokumentų surašymą tokia linkme, kad neįgalumas būtų garantuotas. NDNT tėra smulkmė, palyginti, kas sumokama gydytojams poliklinikose ir ligoninėse,

Kotryna

Kazi kaip Klaipedoje sis reikalas baigesi.Ar buvo uzglostytas

Na ir naivumas

Naivumui nėra ribų.Tai nejaugi jūs nežinote,kad nei vienas asmuo,negavo invalidumo be pakišos?Jeigu būtų sąžiningai nustatinėjamas invalidumas,tai invalidų tris kartus mažiau.Jūs pasidomėkite kokius turtus ,invalidumo pardavinėtojai turi.Jų net giminės aprūpinti.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS