Sulaikyti į pataisos namus negrįžę nuteistieji: laisvėje jie buvo neblaivūs | kl.lt

SULAIKYTI Į PATAISOS NAMUS NEGRĮŽĘ NUTEISTIEJI: LAISVĖJE JIE BUVO NEBLAIVŪS

Policijos pareigūnai sulaikė du iš atvirųjų kolonijų Pravieniškėse ir Alytuje pasišalinusius nuteistuosius. Abu jie buvo neblaivūs.

Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija informavo, kad antradienį Ukmergės rajono policijos pareigūnai sulaikė beveik pusę mėnesio ieškotą Saimoną Krikščionaitį.

Atvirojoje kolonijoje bausmę atliekančio nuteistojo paieška buvo paskelbta, kai balandžio 14 dieną jis negrįžo nustatytu laiku iš darbo, pranešė Kalėjimų departamentas.

Į Alytaus pataisos namus trečiadienį buvo pristatytas iš šios įstaigos atvirosios kolonijos taip pat prieš pusę mėnesio, balandžio 15 dieną, pasišalinęs Giedrius Bartkus. Jam nustatytas lengvas girtumas, BNS informavo Kalėjimų departamento atstovė Irmina Frolova-Milašienė.

Kalėjimų departamentas dėkoja policijos pareigūnams, sėkmingai vykdžiusiems nuteistųjų paiešką.

Pasišalinusįjį laisvalaikiu sulaikė pataisos namų pareigūnas

Dar vieną pasišalinusį iš atvirosios kolonijos Alytuje laisvalaikiu sulaikė pats pataisos namų pareigūnas.

Sekmadienį Alytaus pataisos namuose buvo gauti duomenys, kad atviros kolonijos nuteistasis laiku negrįžo į įstaigą. Jis buvo išvykęs į parduotuvę. Su juo nepavyko susisiekti mobiliojo ryšio priemonėmis.

Teisės aktų nustatyta tvarka apie įvykį buvo pranešta įstaigos vadovybei bei atitinkamiems Kalėjimų departamento padaliniams, imtasi priemonių nuteistojo paieškai organizuoti.

17.15 val. ne tarnyboje buvęs Alytaus pataisos namų Saugumo valdymo skyriaus specialistas kartu su savo šeima važiavo automobiliu. Jis pastebėjo keliu Alytus–Daugai einantį iš parduotuvės negrįžusį atvirosios kolonijos nuteistąjį.

Apie pastebėtą nuteistąjį specialistas informavo kolegą, Alytaus pataisos namų budinčiosios dalies vyriausiąjį specialistą. Nuteistąjį jis sulaikė kartu su savo šeimos nariais.

„Įstaigos administracija didžiuojasi savo darbuotojo atsakingumu ir profesionalumu“, – rašoma Alytaus pataisos namų-atvirosios kolonijos pranešime.

Atvirosiose kolonijose bausmę atliekantys asmenys turi teisę savarankiškai be apsaugos lankytis gydymo, savivaldybių įstaigose, parduotuvėse, palikti pataisos namų teritoriją darbo arba darbo paieškos tikslais, naudotis mobiliaisiais telefonais.

Atvirosios kolonijos, kaip bausmės atlikimo vietos, Lietuvoje pradėjo veikti nuo 2020 metų liepos. Pagal įstatymus jose bausmę atlieka nuteisti mažiau negu vienerių metų laisvės atėmimu nubausti asmenys arba perkeliami tie, kuriems likę mažiau negu vieneri metai iki išėjimo į laisvę.

Nuteistieji į atvirąsias kolonijas pastaruoju metu negrįžta dažnai.

Jie dažniausiai negrįžta arba pasišalina iš darboviečių, parduotuvių, gydymo įstaigų, rečiau pasišalina iš atvirosios kolonijos teritorijos arba negrįžta iš trumpalaikės išvykos į namus.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Ernestas, Neringa.

Melas. Lietuvos Respublikos lietuvių karo kurstymas, propoganda. Lietuvos Respublikos lietuvių Velnio išpažintojų, antieuropossąjungos atsišaukimų platinimas, anti euruopos sąjungos Lietuvos Respublikos atsišaukimų platinimas Velnio šaukimasis pasaulio pabaigai. Lietuvos Respublikos išdavikai išpažįstantys Velnią veikė tik Lietuvos teise, vardu, slėpdami, teisybę. Všį Ernmar Respublika, 1.2 procento gyventojo paramos 2022 metų forma. Luminor LT294010051005573106, Direktorius, Ernestas Marcinkevičius, atžvilgiu. Lietuvos respublikos Kauno vpk darius Žukauskas, Mindaugas Baršys. Gintautas Žaliagiris, Aloyzas Venckus. Valdas Adamkus, Andrius Kubilius, Arvydas Anušauskas, Gabrielius Landsbergis, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Vytautas Landsbergis, Danguolė Šermukšnienė, Lidija Burbienė, Vytautas Krikščiūnas. Imei 863962026043742, 63892112.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS