Sustabdyti nelegaliai Šventosios upėje vykdyti statybos darbai | kl.lt

SUSTABDYTI NELEGALIAI ŠVENTOSIOS UPĖJE VYKDYTI STATYBOS DARBAI

  • 1

Sustabdyti nelegaliai Jonavos rajone, Upninkų kaime, Šventosios upėje, vykdyti tilto statybos darbai, antradienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Rusėjo 18 dieną aplinkosaugininkams vykdant akcijos „Lašiša 2019“ reidą, pastebėtas lašišinių žuvų nerštavietėje dirbantis ekskavatorius.

Nustatyta, kad  bendrovė „Ukmergės keliai“ vykdo tilto per Šventosios upę statybos darbus.

Pareigūnams paprašius pateikti statybos darbus vykdyti leidžiančius dokumentus, dirbantieji atsakė, kad dokumentus turi įmonės vadovai.

Dėl šios priežasties į statybos darbų vietą buvo iškviesti reikalingus dokumentus turintys darbus vykdančios įmonės darbuotojai.

Rugsėjo 19 dieną įmonės darbuotojai į statybvietę atvežė tilto techninį projektą.

„Paaiškėjo, kad statybos darbų techninis projektas nebuvo suderintas su Aplinkos apsaugos agentūros specialistais, o statybos darbus leidžiančio dokumento nėra“, – rašoma pranešime.

Dėl statybos darbų teisėtumo Aplinkos apsaugos departamentas kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją.

Aplinkos apsaugos departamentas darbus vykdančiai įmonei įteikė privalomąjį nurodymą nedelsiant nutraukti darbus Šventosios upės vagoje ir upės apsaugos juostoje.

Departamentas pabrėžia, kad darbai vykdyti, kur yra ichtiologinis draustinis bei lašišinių žuvų nerštavietė.

Aplinkosaugininkai tęsia pažeidimo tyrimą, kad nustatytų atsakingus asmenis bei įvertintų aplinkai padarytą žalą.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Miškinis

Dabar aplinkai padaryta žala tai jau baisus dalykas,bet mes žmonės atrodo nepriskiriami prie jokios aplinkos,ir mums padaryta žala kažkodėl neskaičiuojama ir neatlyginama,nors mes nuodijami kaip kuriuose rajonuose jau nežinia kiek metų vandenyje atrastu arsenu,lervom,geležim.Vaisiuose,daržovėse,mėsos ir pieno produktuose herbicidai,pesticidai,antibiotikai.Ore sklindantis triukšmas,dulkės,radiacija,smarvė,elektro-radio-magnetinės bangos ir dar daug visokio brudo,kuris netiriamas ir nuo mūsų slepiama.Būkit malonūs paskaičiuokit visa tai.....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS