Sutuoktinius į teisiamųjų suolą atvedė romanas: pora rinko informaciją apie savivaldybės darbuotojus | kl.lt

SUTUOKTINIUS Į TEISIAMŲJŲ SUOLĄ ATVEDĖ ROMANAS: PORA RINKO INFORMACIJĄ APIE SAVIVALDYBĖS DARBUOTOJUS

  • 0

Panevėžio teismui perduota neįprasta byla, kurioje sutuoktiniai kaltinami neteisėtai rinkę informaciją apie Panevėžio miesto savivaldybės darbuotojus.

Kaip ketvirtadienį pranešė prokuratūra, kaltinimai byloje pateikti į ketvirtą dešimtį įkopusiai sutuoktinių porai iš Panevėžio. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2018 metų pavasarį kaltinamasis K. A. išsiaiškino, kad jo žmona, dirbanti Panevėžio miesto savivaldybėje, užmezgė romaną su bendradarbiu.

Bylos duomenimis, abu sutuoktiniai dėl neištikimybės apkaltino moters meilužį ir ėmė jį bei šio vyro draugę persekioti: jie ir jų artimieji sulaukė žinučių ir skambučių, įžeidžiančių komentarų socialiniuose tinkluose.

Teisėsaugos duomenimis, K. A. žmonos bendradarbį kaltino dėl romano ir reikalavo palikti ją ramybėje. Tuo metu jo sutuoktinė bendradarbiui toliau atkakliai rodė dėmesį, nors šis su moterimi ir nutraukė santykius.

Dėl patiriamo persekiojimo vyras parašė skundą savivaldybės administracijai. Po to, kai 2018 metų rudenį K. A. žmonos buvusį meilužį agresyviai užsipuolė per sporto varžybas, kuriose šis dalyvavo, vyras kreipėsi į policiją.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, tačiau pora pateikė informaciją ir apie patiriamą persekiojimą. Atliekant tyrimą kilo įtarimų, kad nukentėjusysis ir jo draugė galėjo būti neteisėtai sekami.

Įtariamųjų namuose atlikus kratą, buvo rasta daugiau nei 60 pokalbių garso įrašų, taip pat nuotraukų, kitos surinktos informacijos.

Dalis šių įrašų – įrašyti telefoniniai pokalbiai, o likę – slapta daryti garso įrašai iš Panevėžio miesto savivaldybės rūkomojo, kabineto bei tarnybinio automobilio.

Ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams pavyko nustatyti beveik 30 asmenų, kurių pokalbiai buvo slapta įrašyti. Septyni savivaldybės darbuotojai šioje byloje pripažinti nukentėjusiaisiais.

Nukentėjusiaisiais šioje byloje taip pat pripažintas ir su kaltinamąja romaną turėjęs vyras bei jo draugė.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Lina Lomonienė.

Pasak prokurorės, kaltinamieji savo kaltės nepripažįsta, tačiau ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad sutuoktiniai neteisėtai rinko informaciją apie privatų asmenų gyvenimą, neteisėtai įrengė ir naudojosi specialia technika žmonėms sekti.

Baudžiamasis kodeksas už tai numato įvairias bausmes, griežčiausia – laisvės atėmimas iki ketverių metų. Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS