Teisme sustojo buvusio Utenos kolegijos vadovo, kaltinamo dokumentų klastojimu, byla | kl.lt

TEISME SUSTOJO BUVUSIO UTENOS KOLEGIJOS VADOVO, KALTINAMO DOKUMENTŲ KLASTOJIMU, BYLA

Panevėžio apygardos teismui antradienį nepavyko pradėti nagrinėti baudžiamosios bylos, kurioje Utenos kolegijai vadovavę asmenys ir jų pavaldiniai kaltinami dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų suklastojimo, kurstymo suklastoti dokumentą bei turto iššvaistymo.

Pradėjęs kaltinamųjų tapatybės patikrinimą teismas buvo priverstas bylos nagrinėjimą stabdyti. Vienas iš kaltinamųjų – buvęs Utenos kolegijos direktorius Gintautas Bužinskas – pareiškė teismui, kad nėra gavęs kaltinamojo akto.

Bylą kuruojantis prokuroras paaiškino, jog ikiteisminio tyrimo dokumentuose yra G. Bužinsko pasirašytas sutikimas, kad kaltinamasis aktas jam būtų įteiktas elektroniniu paštu, teigiama teismo pranešime.

Prokuroro teigimu, pernai lapkričio 13 dieną kaltinamasis aktas G. Bužinskui buvo išsiųstas būtent elektroniniu paštu.

Teismas, padaręs trumpą pertrauką, paskelbė, kad bylos nagrinėti antradienį nėra galimybės. Anot teisėjo Sigito Bagdonavičiaus, nėra patvirtinimo, kad G. Bužinskas yra gavęs kaltinamąjį aktą. Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas spalio 19 dieną.

Kaltinimai šioje byloje pateikti iš viso septyniems asmenims.

Ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai įtaria, kad nuo 2013 iki 2018 metų Utenos kolegijoje buvo galimai klastojami tarnybinių automobilių kelionės lapai. Pareigūnų duomenimis, tam tikri kolegijos darbuotojai pasirašydavo kelionių lapus, neva jie vyko tarnybiniais automobiliais darbo reikalais, nors iš tiesų, manoma, automobiliai buvo naudojami asmeniniais tikslais.

Buvęs vadovas kaltinamas ir dėl to, kad galimai nurodė vienam savo darbuotojų prisiimti kaltę dėl administracinio teisės pažeidimo, kurio šis nepadarė.

Taip pat G. Bužinskas kaltinamas tuo, kad į darbo komandiruotes užsienyje keliavo su savo artimaisiais, o išlaidas už jų keliones, apgyvendinimą ir maitinimą apmokėjo Utenos kolegija.

Be to, kolegija apmokėjo ir už G. Bužinsko biografijos publikavimą enciklopedijoje „Sėkmingiausios Lietuvos asmenybės“. Pareigūnai tai vertina kaip piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi ir svetimo turto iššvaistymą, nes Utenos kolegija jokios naudos iš šios publikacijos negavo.

Įtariama, kad dėl visų šių nusikalstamų veikų buvo padaryta didelė turtinė žala Utenos kolegijai – iššvaistyta jos turto už daugiau kaip 12 tūkst. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Anonimui Pydarui

Nepasitikiu teismais...

Anonimas

KIEKVIENAS teisėjas turi sekretorę, ar labai būtų jai sunku nusiųsti bylos nagrinėjimo išvakarėse priminimą dėl dalyvavimo posėdyje tam piliečiui, kuris privalo dalyvauti? Juolab, kai vos ne prieš metus e paštu jam tai buvo pranešta, žmogus ištrynė žinutę ir pamiršo, dabar gali sakyti, kad negavo. O teismo laikas gaišinamas, o teisėjų trūksta...Ir brangiai apmokamas jų darbas rezultato neduoda, nes byla - stovi nejudinama. Tarp kitko, poliklinikos visada iš vakaro telefonu siunčia piliečiui pranešimą apie vizitą konkrečiu laiku pas konkretų gydytoją. Ir tokių pranešimų tikrai daugiau reikia kasdien išsiųsti nei teisme...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS