Garbaus amžiaus žmones įžūliai apgaudinėjančių aferistų apetitas vis dar nepasotinamas. Pirmadienį iš vienos kaunietės pensininkės išviliota 10 tūkst. eurų, o antra neteko 4 tūkst. litų.
Nepaisant daugelį metų skalambijamų įspėjimų apie siautėjančius apgavikus, telefoninių sukčių amatas tebėra gajus. Karts nuo karto jiems pavyksta pralobti net ir rekordinėmis sumomis.
Antai pirmadienio vakarą, apie 18.30 val., 72 metų amžiaus kaunietei į namus Žaliakalnyje paskambinęs nepažįstamas asmuo vikriai išdėstė tradicinę savo „pasakaitę“, esą pensininkės sūnus sužalojo žmogų. Veikiausiai ir pats nusikaltėlis nesitikėjo pralobti taip gausiai.
Patikėjusi sukčių apgavyste, moteris surinko ir atidavė į jos namus Sukilėlių prospekte užsukusiems dviem jaunuoliams visas namuose laikytas santaupas - 10 tūkst. eurų (beveik 35 tūkst. litų).
Tik vėliau patikli pensininkė suprato buvusi apmulkinta. Žaliakalnio policijos komisariate dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamieji kol kas nenustatyti.
Toks pats likimas ištiko ir dešimčia metų vyresnę senolę. Pirmadienį, apie 17.30 val., nepažįstamieji paskambino 82 metų moteriai ir melagingai pareiškė, kad jos anūkas sukėlė eismo nelaimę, kurios metu buvo sužalotas žmogus. Vaižganto gatvėje gyvenanti kaunietė sukčiams atidavė 4 tūkst. litų. Jos patirtą apgavystę taip pat aiškinasi Žaliakalnio policija.
Anksčiau į „Kauno dienos“ redakciją ne sykį kreipęsi kauniečiai skųsdavosi, esą miesto policija į tokius aferistus žiūri pro pirštus. Anot gyventojų, telefonu pranešus teisėsaugininkams apie gautas trumpąsias SMS žinutes „Mama, patekau į bėdą, paskambink man“, pareigūnai tegalėdavo patarti, kad į tokias melagystes nereikia kreipti dėmesio ir verčiau jas tiesiog ignoruoti.
Vis dėlto, reaguodami į naujai pasipylusius vienas už kitą stambesnio masto nusikaltimus, Kauno teisėsaugininkai prašo gyventojus neprarasti budrumo ir informuoti savo artimuosius bei pažįstamus apie siautėjančius aferistus. Panašu, kad ir patys pareigūnai nusiteikę rimčiau reaguoti į kauniečių pranešimus apie telefoninių sukčių aferų užuomazgas.
„Pastaruoju metu jaučiama, kad padaugėjo sukčiavimų panaudojant telefoninio ryšio priemones. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnų turimais duomenimis, minėtus nusikaltimus organizuoja įkalinimo įstaigose bausmę atliekantys nuteistieji, kurie iš mobiliojo ryšio telefonų skambina į laidinius telefonus abonentams Kaune. Prisistatę policijos pareigūnais ir pranešdami apie išgalvotas nelaimes, tokie sukčiai iš gyventojų išvilioja pinigines sumas, o pinigų paimti iš nukentėjusiųjų siunčia laisvėje esančius nusikalstamos veiklos bendrininkus“, - sakė Kauno miesto policijos atstovo spaudai pareigas laikinai einantis Jonas Stonys.
Kauno policija įspėja piliečius netikėti skambinančiais asmenimis, o apie jų skambučius ir bandymus išvilioti pinigų informuoti policijos budėtojus telefonais 112 arba 303 450.
Naujausi komentarai