Teismas sušvelnino su A. Paleckiu teisiamam D. Bertauskui skirtą intensyvią priežiūrą | kl.lt

TEISMAS SUŠVELNINO SU A. PALECKIU TEISIAMAM D. BERTAUSKUI SKIRTĄ INTENSYVIĄ PRIEŽIŪRĄ

Šiaulių apygardos teismas pirmadienį vykusiame bylos, kurioje šnipinėjimu yra kaltinami buvęs politikas Algirdas Paleckis ir verslininkas Deimantas Bertauskas, posėdyje sušvelnino D. Bertauskui skirtos kardomosios priemonės – intensyvios priežiūros – sąlygas.

Kaip BNS pranešė teismo atstovas Vytautas Jončas, D. Bertauskui anksčiau skirta intensyvi priežiūra buvo pratęsta dar trims mėnesiams, tačiau jam leista išvykti iš namų darbo reikalais nuo 7 iki 24 valandos.

Pasak V. Jončo, prokurorė teismo prašė pratęsti anksčiau skirtą kardomąją priemonę trims mėnesiams tomis pačiomis sąlygomis, o D. Bertauskas ir jo gynėjas pateikė prašymą sušvelninti sąlygas dėl su darbu susijusių priežasčių ir prašė leisti išvykti iš namų nuo 7 iki 2 valandos.

Prašymus išnagrinėjęs teismas pasisakė, kad intensyvi priežiūra šioje bylos stadijoje D. Bertauskui yra skirta pagrįstai bei teisėtai, tačiau iš dalies patenkino kaltinamojo prašymą dėl lengvesnių kardomosios priemonės sąlygų.

Balandžio 7 dienos sprendimu Šiaulių apygardos teismas D. Bertauską buvo įpareigojęs būti namuose nuo 22 iki 7 valandos, išskyrus, kai reikia vykti į gydymo įstaigą.

Jam taip pat buvo uždrausta lankytis įstaigose, teikiančiose viešas interneto paslaugas bei bendrauti su tam tikrais byloje minimais asmenimis, tarp jų – ir su A. Paleckiu. Ši kardomosios priemonės dalis liko nepakeista.

Pirmadienį vykusiame posėdyje toliau buvo tęsiama kaltinamųjų apklausa. Pasak teismo atstovo, byloje toliau parodymus duoda A. Paleckis, D. Bertausko apklausa dar neprasidėjo.

A. Paleckis su D. Bertausku kaltinami šnipinėjimu kitos valstybės naudai, veikiant organizuotoje grupėje. Buvęs politikas savo kaltę neigia ir teigia atlikęs žurnalistinį tyrimą. D. Bertauskas savo kaltę pripažįsta.

Bylą nagrinėti Šiauliuose kovo pradžioje paskyrė Lietuvos apeliacinis teismas, po to, kai nuo bylos nusišalino Vilniaus apygardos teismas.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaip kitoks atlygis nurodoma pagalba užmezgant kontaktus su Rusijos politinės partijos atstovais, siekiant vienos iš Lietuvos registruotų partijų finansavimo, taip pat – pagalba užmezgant verslo kontaktus.

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990-1991 metais susijusias bylas.

Be kita ko, kaltinamieji turėjo rasti Lietuvos institucijose dirbančių asmenų, kurie už neteisėtą piniginį atlygį Lietuvos teisėsaugos institucijoms pateiktų tikrovės neatitinkančią informaciją apie Sausio 13-osios byloje nuteisto Jurijaus Melio sveikatos būklę – buvo siekiama, kad tai turėtų įtakos jam skirto suėmimo pakeitimui į švelnesnę kardomąją priemonę ar kitaip palengvinti J. Melio kalinimą.

Rašyti komentarą
Komentarai (21)

klps

..tu 8:....nesislepk..rasyk kad tu 88...ar ne,nacik? gerai kad bijai...

Da nu ka tu

Jai vienam gavrikui pripaiše špionaža nes fotkino "indenpendanca" ir ji išprovikavusiam hoholui nusiunte laivo ir KLNaftos talpu fotkes:) Na nereikia buti naivuoliais. O "valio patriotai" iš 8 palatos galetu paprašyti daktaro kad pakeistu vaistu kursa.

8

Ziuriu 16-oji uosto divizija pyksta
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS