Tiriant gydymo įstaigų viešuosius pirkimus įtarimai pateikti dar šešiolikai asmenų | kl.lt

TIRIANT GYDYMO ĮSTAIGŲ VIEŠUOSIUS PIRKIMUS ĮTARIMAI PATEIKTI DAR ŠEŠIOLIKAI ASMENŲ

  • 2

Teisėsaugos tyrime dėl gydymo įstaigų viešųjų pirkimų įtarimai pateikti dar šešiolikai asmenų, antradienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Anot STT, iš viso šiuo metu įtarimai pateikti 51 asmeniui, tarp jų – 29 privačių įmonių atstovams ir 22 gydymo įstaigų darbuotojams, iš jų devyni – gydymo įstaigų vadovai.

STT atstovė Renata Keblienė BNS patvirtino, kad tarp jų – Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika, sostinės Naujininkų poliklinikos vadovė Vilija Kristina Židonienė ir Jonavos ligoninės direktorius Paulius Vasilavičius.

„Kol kas informacija nėra teikiama apie padalinių vadovų ar kitų gydymo įstaigų darbuotojų statusą šiame tyrime. Kol kas teikiame informaciją tik apie gydymo įstaigų vadovus“, –  pažymėjo R. Keblienė.

Pasak jos, nuo praėjusios savaitės atlikta ir daugiau kratų, per jas rasta ir paimta dar apie 60 tūkst. eurų grynųjų. Iš viso atliekant tyrimą rasta grynųjų pinigų suma jau viršija 330 tūkst. eurų.

Iš viso tiriami dvylikos privačių įmonių sandoriai dėl įvairios medicinos technikos ir kitų priemonių pardavimo keturiolikai Lietuvos gydymo įstaigų.

Manoma, kad sandoriai galėjo būti sudaryti po neskaidriai vykusių viešųjų pirkimų.

STT pareigūnai visos Lietuvos mastu tiria daugiau kaip 100 nusikalstamų veikų.

„Surinkti duomenys šiuo metu leidžia įtarti, kad medicinos priemonėmis ir įranga prekiaujančių įmonių atstovai, galimai veikdami įvairiomis neteisėtomis priemonėmis, per ilgesnį nei vienerių metų laikotarpį galėjo sudaryti sąlygas įmonėms neteisėtai laimėti įvairių Lietuvos gydymo įstaigų pirkimų už daugiau kaip 3 mln. eurų“, – rašoma STT pranešime. 

STT ir Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę pranešė apie atliekamą didelės apimties tyrimą dėl korupcijos sveikatos apsaugos sektoriaus viešuosiuose pirkimuose.

Įtarimai tuo metu dėl įvairių korupcinių nusikaltimų buvo pateikti 35 asmenims, keturi iš jų yra privačių įmonių vadovai ir šeši – gydymo įstaigų vadovai.

Tarp įtariamųjų yra Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius, Šeškinės poliklinikos direktorė Daiva Kanopienė, Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikos vyriausiasis gydytojas Olegas Kačanas, Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas, Plungės rajono savivaldybės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius ir Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Irena Janušonienė.

Įtarimai taip pat pateikti įmonės „Limeta“ vadovui Virginijui Domarkui, „Limetos NT“ vadovui, abiejų minėtų įmonių akcininkui Kęstučiui Kutkauskui bei „Graina“ vadovui Erlandui Sudeikiui.

Praėjusią savaitę atlikta 150 kratų, rasta 270 tūkst. grynųjų įvairia valiuta. Teisėsauga taip pat teigė užfiksavę galimo kyšio perdavimo momentus.

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) duomenimis, „Limeta“ ir „Graina“ per pastaruosius dvejus metus laimėjo daugiau kaip 1,7 tūkst. viešųjų pirkimų, jų suma viršija 58 mln. eurų.

Su anksčiau tyrime paskelbtomis šešiomis gydymo įstaigomis „Limeta“ sudarė beveik pusšimtį sutarčių, vertų daugiau kaip pusantro milijono eurų, tuo metu „Graina“ sudarė 35 sutartis, jų vertė daugiau nei 2 mln. eurų.

Tiriamos tokios nusikalstamos veikos kaip piktnaudžiavimas, papirkimas, prekyba poveikiu, kyšininkavimas, taip pat – apgaulingos buhalterinės apskaitos vedimo, dokumentų klastojimo.

Pasak teisėsaugos, įstaigoms vykdant viešuosius pirkimus „buvo ribojama konkurencija, diskriminuojami kiti tiekėjai“, o sąlygos suderintos taip, kad laimėtų tam tikros proteguotos įmonės.

Daugumai įtariamųjų skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti. Vienas įtariamasis – E. Sudeikis – suimtas. Prokuratūra prašė suimti ir V. Domarką bei K. Kutkauską, tačiau teismas šių prašymų netenkino.

STT Centrinės tyrimų valdybos tyrimą kontroliuoja, organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

tegu stt arkliui šikna pabučiuoja dabar

nes teismas patį tyriausiã verslininkã Lietuvos,kutkavska tai paleido!! vadinasi tyras bičas! ir jo skant, žmonai dar 100 x bût sážiningai,kaip iki šiol, be abejo,perrinktai vadovauti RVUL Labai pasitikiu Lietuvos teismais,labai.

per didele suma

kad kutkausk nuimtuuu:)) greitai stt tegu atsiprašo!!' tegu bûna pas mus toliau respublika belarus!!!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS