Praėjusią parą į Lietuvą bandė patekti aštuoni nelegalūs migrantai | kl.lt

PRAĖJUSIĄ PARĄ Į LIETUVĄ BANDĖ PATEKTI AŠTUONI NELEGALŪS MIGRANTAI

  • 2

Į Baltarusiją apgręžti aštuoni neteisėti migrantai, Varėnos rajone aptiktas siras, sprendžiama, ar jį įleisti į Lietuvą dėl sveikatos būklės.

Pirmadienį VSAT neleido į Lietuvą iš Baltarusijos patekti aštuoniems neteisėtiems migrantams. Latvija praėjusią parą neįsileido dviejų tokių užsieniečių. Lenkijos pasieniečiai sekmadienį į Baltarusiją apgręžė 38 neteisėtus migrantus. Sekmadienį pasieniečiai užkirto kelią į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose patekti 44 atėjūnams, šeštadienį – 54, penktadienį – 63, ketvirtadienį – 68, trečiadienį – 43, antradienį – 32.

Pirmadienį popiet Varėnos rajone buvo aptiktas, pirminiais duomenimis, Sirijos pilietis. Neteisėtai į Lietuvą patekusių užsieniečių „globa“ esą užsiimantys vadinamieji savanoriai vėl apie tai nepranešė pareigūnams. Lietuvos ir Turkijos piliečiai buvo užklupti kartu su šiuo siru, kuris pasiprašė medicinos pagalbos ir su VSAT pareigūnų palyda buvo nugabentas į Varėnos ligoninę, vėliau – į Santaros klinikas Vilniuje.

Pasieniečiai visuomet iškilus bent mažiausioms abejonėms dėl sulaikytų migrantų sveikatos būklės jiems parūpina greitąją pagalbą. Abejotinų tikslų vedini vadinamieji savanoriai nesyk yra melagingai kaltinę VSAT, kad tokiems asmenims pagalba neteikiama. Tokia šių vadinamųjų savanorių retorika pareigūnų atžvilgiu bei metami kaltinimai Lietuvai visiškai atitinka jų bendraminčių Baltarusijos režimo ir šios šalies pasieniečių absurdiškus propagandinius pasisakymus apie „nežmonišką“ Lietuvos bei kitų ES šalių elgesį su į jas besibraunančiais neteisėtais migrantais.

Santaros klinikose buvo sprendžiama dėl sirui reikalingos pagalbos. Jo sveikatos būklę įvertinę profesionalūs medikai neteisėtą migrantą iš klinikų paleido nesant grėsmių jo sveikatai ir poreikio tolesniam buvimui įstaigoje. Antradienio naktį siras buvo grąžintas į vieną iš pasienyje veikiančių VSAT objektų. Atsižvelgiant į jo sveikatos būklę artimiausiu metu bus sprendžiama, ar šis užsienietis bus įleistas į Lietuvą, ar grąžintas į Baltarusiją.

Iš viso šiemet VSAT, vidurnakčio iš pirmadienio į antradienį duomenimis, iš Baltarusijos į Lietuvą draudžiamose vietose neįsileido 1253 neteisėtų migrantų. Bandžiusiųjų šiemet iš Baltarusijos neteisėtai patekti į Latviją yra 2599. Neįleistųjų į Lenkiją šiemet yra 3356 (be pirmadienio duomenų).

Pernai nuo rugpjūčio 3 d., kai VSAT įgijo teisę neįsileisti neteisėtų migrantų, jų į Lietuvą nepateko 8106.

Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems bei šalies visuomenės pasitikėjimą pelniusiems Lietuvos pasieniečiams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko.

Sienos kontrolė Lietuvos atsakomybės ruožuose prie ES išorės sienos toliau vykdoma sustiprintu režimu.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Ernestas.

Meluoja. Lietuvos Respublikos karo kurstymas, propoganda. Lietuvos Respublikos Kauno teisėsauga, Darius Žukauskas, Mindaugas Baršys.

Ka

Bet kodel ne ukrainiečių jie irgi negali kirsti vsat

SUSIJUSIOS NAUJIENOS