VTEK tirs „Gintarinės vaistinės“ vadovės galbūt neteisėtą lobistinę veiklą | kl.lt

VTEK TIRS „GINTARINĖS VAISTINĖS“ VADOVĖS GALBŪT NETEISĖTĄ LOBISTINĘ VEIKLĄ

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl UAB „Gintarinė vaistinės“ generalinės direktorės Rūtos Bagdonavičienės elgesio galbūt vykdžius neteisėtą lobistinę veiklą.

Bus aiškinamasi, ar ji nepažeidė tai draudžiančių Lobistinės veiklos įstatymo nuostatų.

Tyrimas pradėtas Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktos informacijos pagrindu. VTEK tirs aplinkybes, kai šių metų liepą UAB „Gintarinė vaistinės“ generalinė direktorė, nebūdama registruota lobiste, pateikė ministerijai siūlymą keisti sveikatos apsaugos ministro įsakymą, susijusį su geros vaistinių praktikos nuostatų patvirtinimu.

Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.

Lobistinė veikla – veiksmai, kuriais siekiama daryti įtaką valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims, kad lobistinės veiklos užsakovo interesais būtų priimami arba nepriimami teisės aktai, administraciniai sprendimai. Lobistine veikla neturi teisės užsiimti VTEK neįregistruoti lobistai. Į lobistų sąrašą įtraukti lobistai už vykdomą lobistinę veiklą privalo atsiskaityti visuomenei – teikti lobistinės veiklos deklaracijas.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

KONSTITUCIJA

Taigi: "Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus" (K.4str.), taip pat: "Kiekvienas savo teises gali ginti remdamasis Konstitucija" (K.6str.2d.), o taip pat: "Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti" (K.25str.1d.) bei "Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas" (K.25str.2d.). Ir dar žinom: "Piliečiai turi teisę dalyvauti valdant savo šalį tiek tiesiogiai, tiek per demokratiškai išrinktus atstovus, taip pat teisę lygiomis sąlygomis stoti į Lietuvos Respublikos valstybinę tarnybą" (K.33str.1d.) - akivaizdu kad teikt pasiūlymus TOJE srityje kurią išmanai nėra užsakomasis lobimas, tai elementari Piliečio teisė (beje - ir Pareiga!).

Anonimas

I panvezy ką ten tirt vagys ..

SUSIJUSIOS NAUJIENOS