Vyras stos prieš teismą dėl sukčiavimo: apsimetinėjo teisininku | kl.lt

VYRAS STOS PRIEŠ TEISMĄ DĖL SUKČIAVIMO: APSIMETINĖJO TEISININKU

Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorė Daina Songailienė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje sukčiavimu ir dokumento suklastojimu bei disponavimu suklastotu dokumentu kaltinamas jau tris kartus už panašias nusikalstamas veikas teistas Šiaulių rajono gyventojas.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, metu nustatyta, kad 41-erių kaltinamasis, prisistatęs bendrovės vadovu, sudarė fiktyvią sutartį dėl teisinių paslaugų teikimo su viena Panevėžyje veikiančia mažąja bendrija.

Šio susitarimo pagrindu uždaroji akcinė bendrovė, neva priklausanti neegzistuojančiai įmonių grupei, turėjo teikti teisines paslaugas kitai susitarimo šaliai, o neegzistuojančiai įmonių grupei priklausantys ir su ja bendradarbiaujantys advokatai, teisininkai, advokato padėjėjai ir kiti specialistai turėjo teikti teisines paslaugas.

2018 metų spalio-gruodžio mėnesiais mažoji bendrija apmokėjo kaltinamojo pateiktas devynias sąskaitas faktūras už įvairias teisines paslaugas, žyminio mokesčio sumokėjimą teismui, nors tyrimo metu surinktais duomenimis, realiai šie iš sutarties kilę įsipareigojimai nebuvo vykdomi arba buvo vykdomi netinkamai.

Dažnu atveju pareigų vykdymas buvo imituojamas, be to kaltinamasis savo tikslui pasiekti panaudojo žinomai netikrą dokumentą – Šiaulių apygardos teismo nutartį civilinėje byloje, taip siekdamas pagrįsti neva reikalingą sumokėti trūkstamą žyminį mokestį.

Kaltinamasis, piktnaudžiaudamas pasitikėjimu ir panaudodamas žinomai netikrą dokumentą, per šiuos kelis mėnesius įgijo svetimą 3918 eurų vertės turtą.

Baudžiamoji byla perduota Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams.

Įtariamajam gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS