JK kilo ginčas B. Johnsonui pasiūlius įšventinti į riterius jo tėvą | kl.lt

JK KILO GINČAS B. JOHNSONUI PASIŪLIUS ĮŠVENTINTI Į RITERIUS JO TĖVĄ

  • 3

Buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) siūlo įšventinti į riterius savo tėvą Stanley (Stenlį), pirmadienį rašoma straipsnyje, papiktinusiame opozicinę Leiboristų partiją.

Laikraštis „The Times“ pranešė, kad buvęs konservatorių lyderis, kuris iš ministro pirmininko posto pasitraukė pernai rugsėjį, įtraukė S. Johnsoną į savo atsistatydinimo proga apdovanojamų asmenų sąrašą.

Teigiama, kad sąraše yra keli B. Johnsono šalininkai, siūlomi į Lordų Rūmų narius. Į Lordų Rūmus buvęs ministras pirmininkas 2020-aisiais paskyrė savo jaunesnįjį brolį Jo (Džo).  

„Mintis, kad Borisas Johnsonas nominuoja savo tėvą į riterius – reikia tik ištarti tai, kad suvoktum, kaip tai absurdiška“, – radijui LBC pareiškė leiboristų lyderis Keiras Starmeris (Kiras Starmeris).

„Manau, visuomenė galvos, kad tai absoliučiai piktinama“, – sakė jis ir klausė, ką S. Johnsonas padarė, kad nusipelnytų riterio titulo.

Sąrašas kelia politinį galvos skausmą ministrui pirmininkui Rishi Sunakui (Rišiui Sunakui), turinčiam pasirašyti savo pirmtako pateiktas prieštaringai vertinamas kandidatūras ir bandančiam išlaikyti savo pusėje B. Johnsono sąjungininkus.

R. Sunako atstovas sakė, kad straipsnyje pateikiamos spėlionės, ir pabrėžė: „Ilgametės taisyklės saugo apdovanojimų procesą ir to keisti neplanuojama.“

LBC paprašyta pateikti savo įvertinimą, mokslo, inovacijų ir technologijų sekretorė Michelle Donelan (Mišel Donelan) sakė: „Atvirai kalbant, galvoju, kad yra svarbesnių reikalų.“

S. Johnsono nominacija būtų kontroversiška dar ir dėl kaltinimų seksualiai priekabiavus prie dviejų moterų ir smurtavus prieš buvusią žmoną – B. Johnsono motiną.

Vyresnysis Johnsonas neigia kaip nors prasikaltęs.

Per 2016 metų referendumą dėl „Brexito“ S. Johnsonas, buvęs Europos Parlamento narys, balsavo už JK pasilikimą Europos Sąjungoje. Jo sūnus tuo metu vadovavo kampanijai už išstojimą.

Vėliau S. Johnsonas išreiškė paramą „Brexitui“ ir buvo apkaltintas veidmainyste, kai pernai užsitikrino Prancūzijos pilietybę.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

>Anonimas

Pavydas , ar ne ??)

Anonimas

Žlugus ta britanija, babajus valdžioje, borisas bando savo tėva pusiau turka riteriu padaryti. Juk jo senelis buvo Osman Kemal po to pakeitė pavardę.

Nuomonė

Įsijautė. Negerai su juo. Ir labai negerai. Tokių prie tarybų valdžios į aukštesnes nei šiferio ar ūkvedžio pareigas neleisdavo.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS