Keramikos paroda, palydėta angelų žvilgsnių | kl.lt

KERAMIKOS PARODA, PALYDĖTA ANGELŲ ŽVILGSNIŲ

Kauno galerija "Aukso pjūvis" Gelgaudiškio dvare pristato Rasos Gedutienės keramikos paroda "Lydima angelų".

Artėjant ramybės ir susikaupimo metui, ieškome dvasinę atgaivą skleidžiančių salelių. Dažnai tam pasitarnauja artėjančioms šventėms skirti renginiai, kurie skatina atidžiau pažvelgti į supančią aplinką, artimuosius, gyvenimą lydėjusius įvykius. Visą gruodžio mėnesį pabūti tarp simbolinių kūrinių, liudijančių, kas regima ir neregima, kviečia Gelgaudiškio dvaras, kurio menes šiomis dienomis užpildė patrauklios keraminės angelų figūrėlės.

Čia veikianti keramikės R.Gedutienės paroda žiūrovams turėtų tapti jaukia, vaizduotę nuo kasdienės rutinos išlaisvinančia stotele. Parodoje eksponuojamos nedidelių apimčių plastinės figūrėlės – angelai, kaip ir aprašomi Šventajame Rašte, balti, švytintys, skleidžia dvasinės giedros ir gerumo nuotaiką.

Realybę priartinantys simboliai – angelai, nulipdyti iš balto molio ir traukia žvilgsnį raiškia plastika, gėrį skleidžiančiu jausmingumu. Grakštaus silueto figūrėles sieja jautri lipdymo maniera, saikingai panaudotas tapybinis ar reljefinis dekoras. Dailininkė išmoningai interpretuoja simbolinį angelo paveikslą, kurdama nuotaikingus personažus, vieniems suteikdama realistinį, kitiems alegorinį įvaizdį.

Keramikė R.Gedutienė palyginti neseniai pradėjo savarankišką kūrybos kelią. 2011 m. ji baigė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete taikomosios keramikos bakalauro studijas ir pasinėrė į keramikos meno paieškas. Kaip teigia dailininkė, nuo vaikystės ji jautė norą kurti.

"Tai iš dalies skatino ir mano tėvelio brolis bei mano krikštatėvis dailininkas Valentinas Grigas, – pasakojo dailininkė. – Dar mokydamasi Kauno "Varpo" gimnazijoje buvau pastebėta, todėl nuolat padėdavau paišyti piešinius ir dekoracijas įvairiems mokykloje vykstantiems renginiams. Po pamokų, paskutinėse klasėse, lankiau Antano Martinaičio dailės mokykloje piešimo kursus. Pabaigus mokyklą, nors ir šiek tiek dvejodama, pasirinkau studijuoti taikomąją keramiką Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete. Smagu, kad dėl savo pasirinkimo niekada nesigailėjau ir nesigailiu! Aš džiaugiuosi, kad studijuodama savo specialybę – taikomąją keramiką, turėjau susipažinti daug kitų dailės sričių."


Kas? R.Gedutienės keramikos paroda "Lydima angelų".

Kur? Gelgaudiškio dvaro rūmuose.

Kada? Veikia iki 2017 m. sausio 15 d.

GALERIJA

  • Keramikos paroda, palydėta angelų žvilgsnių
  • Keramikos paroda, palydėta angelų žvilgsnių
  • Keramikos paroda, palydėta angelų žvilgsnių
Organizatorių nuotr.
Gairės: keramika, paroda, kūryba
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

A

Labai šilti darbai! Linkėjimai autorei :)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS