Lietuvoje antrą kartą vyks tarptautinis teatro festivalis mažyliams | kl.lt

LIETUVOJE ANTRĄ KARTĄ VYKS TARPTAUTINIS TEATRO FESTIVALIS MAŽYLIAMS

  • 1

Gegužės 9-14 d. Lietuvoje antrą kartą vyks tarptautinis teatro festivalis „Labas!”, skirtas patiems mažiausiems žiūrovams – kūdikiams ir ikimokyklinukams.

Profesionalūs aktoriai iš Lietuvos ir užsienio mažuosius ir jų tėvelius per 5 festivalio dienas pakvies į 7 skirtingus spektaklius, kurie iš viso bus parodyti iki 20 kartų, o darželių auklėtojus, mokytojus bei teatro studentus - į teatro laboratorijas. Tarptautinio festivalio svečiai iš užsienio - aktoriai su savo unikaliomis programomis iš Didžiosios Britanijos, Italijos, Vokietijos, Austrijos, Kroatijos ir Airijos.

Pasak organizatorių, vaikų kūrybiškumas turi būti lavinamas nuo pat mažų dienų - menas turi būti prieinamas bet kokio amžiaus žmogui. Kūdikiams ir ikimokyklinukams skirtų spektaklių metu vaikai kartu su aktoriais ir tėveliais užsiima bendra kūrybine veikla. Tai jiems padeda išmokti mąstyti individualiai, kūrybiškai, užaugti stipriomis asmenybėmis, tapti pranašesniais atėjus į mokyklą bei formuoja pasaulio suvokimą, paremtą pagarba ir teisingumu.

Menas be ribų: joga kūdikiams ir kaip improvizuoti su smėliu

Užsienyje tokio pobūdžio festivaliai greitai išpopuliarėjo, tačiau Lietuvoje - dar tik įgauna pagreitį. „Pernai pirmą kartą pasiryžome suorganizuoti festivalį patiems mažiausiems žiūrovams. Tai buvo naujiena Lietuvoje, tačiau lūkesčiai pasiteisino. Norinčių pamatyti spektaklius buvo labai daug, sulaukėme nemažai ir tarptautinių šeimų dėmesio. Džiaugiamės, jog dar tik antrą kartą vykstantis festivalis jau beveik dvigubai išaugo ir išsiplėtė. Šiais metais spektaklius rodysime ne tik sostinėje, bet vyksime ir į kitus Lietuvos miestus. Taip pat turėsime 8 svečius iš užsienio, tai yra dukart daugiau nei pernai, tad programa bus dar įvairesnė”, - apie programą pasakojo viena iš festivalio organizatorių ir „Teatriuko” trupės aktorė Dalia Mikoliūnaitė.

Festivalio metu tėveliai su savo atžalomis galės išbandyti aktorės iš Kroatijos Svetlanos Pataftos jogą, skirtą kūdikiams. Peru kilmės aktorius iš Didžiosios Britanijos Jose Navarro tyrinės lėlių teatro muziką - supažindins su Peru kultūros paveldu, taip pat styginiais instrumentais čarango, Andų fleitomis, skudučiais. Teatras „Nuu“ iš Austrijos nustebins savo dekoracijomis - jos visos bus tik iš lipnios popierinės juostos. Bus ir vienas spektaklis Vilniaus istorijos tema „Žalia gyva“, skirtas pradinukams.

Dirbtuvės darželių auklėtojams

Ypatinga festivalio viešnia - vienos iš žymiausių nepriklausomo teatro trupių „Helios“ Vokietijoje meno direktorė Barbara Kölling. Ji Vilniuje surengs kūrybines dirbtuves darželių auklėtojams bei aktorystės studentams, kurios, pasak festivalio organizatorių, pagelbės mūsų šalies pedagogams geriau įsisavinti kūrybiško darbo su kūdikiais subtilybes. „Ar galėtumėte pagalvoti, kiek daug galima papasakoti ir nustebinti mažuosius, spektaklio metu naudojant tik tokias medžiagas kaip smėlis, žemė ar popierius? Būtent apie tokias darbo su kūdikiais paslaptis pasakos mūsų viešnia Barbara Kölling”, kurios vizitą parėmė Goethe’s Institutas“, - sako viena iš festivalio organizatorių, „Acting Up” aktorė Cliodhna Noonan iš Airijos.

Festivalio organizatoriai itin didelį dėmesį skiria ne tik savo mažajai publikai, bet ir atvykusiems iš užsienio aktoriams. „Mes įsitikinę, kad šis festivalis yra svarbus kultūrinis įvykis Lietuvoje. Esame dėkingi visiems teatro profesionalams, kurie atvyksta į Lietuvą pademonstruoti savo unikalių programų mūsų šalies šeimoms bei pasidalinti savo vertingomis žiniomis apie teatrą kūdikiams su Lietuvos pedagogais. Tuo pačiu siekiame jiems atsidėkoti ir sukurti kuo malonesnę viešnagę - norime parodyti, kokia graži mūsų šalis, kokie gražūs žmonės“, - šypsosi D. Mikoliūnaitė.

 

GALERIJA

  • Lietuvoje antrą kartą vyks tarptautinis teatro festivalis mažyliams
  • Lietuvoje antrą kartą vyks tarptautinis teatro festivalis mažyliams
Organizatorių archyvo nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

R

Kur vyks, kada?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS