Netikėtai atrado maestro V. Kernagio rašytas gyvenimo taisykles | kl.lt

NETIKĖTAI ATRADO MAESTRO V. KERNAGIO RAŠYTAS GYVENIMO TAISYKLES

  • 0

Prieš 11 metų Lietuva neteko vieno garsiausių muzikos atlikėjų ir visuomenės veikėjų Vytauto Kernagio. Šeimos archyvą nusprendęs sutvarkyti jo sūnus Vytautas Kernagis jaunesnysis netikėtai atrado tėvo rašytas gyvenimo taisykles. 

„Tvarkiau šeimos archyvą ir radau tėvo surašytas taisykles, kuriomis jis vadovavosi. Dieve, kaip taikliai. Ilgai juokiausi. Noriu pasidalinti, – socialiniame tinkle „Facebook“ juokdamasis rašė V. Kernagis jaunesnysis. – Taisyklę Nr.4 supras visi mano draugai, lipantys ant scenos ar dar vis laukiantys, kol galės užlipti.“

1. Laikykis duoto žodžio. Dažnai dėl dalyvavimo renginy ar TV laidoj tariamasi tiesiog telefonu. Pažadėjęs – net jei vėliau kažkas pasiūlys tau pelningesnį ar įdomesnį vakarą – mirtinai laikykis duoto žodžio. Pasitikėjimas mūsų žanre – beprotiškai svarbu.

2. Jokio alkoholio einant į sceną. Jo poveikis (atsipalaidavimas, geresnė nuotaika ir t.t....) yra gryna apgaulė, kurios pats beveik niekad nepastebi, tačiau stipriai gadini nervus kolegoms.

3. Nevėluok į susitikimus ir repeticijas. Ne veltui sakoma, kad punktualumas – karalių mandagumas. Nedaryk kitų savo neorganizuotumo įkaitais.

4. Turėk sceninį saiką.  Jei tau skirta koncerte sudainuoti tris dainas, tai tiek ir dainuok. Nesvarbu, kad pasisekimas – pašėlęs, o publika kelia ovacijas. Tavo kolegos irgi moka daug dainų, bet niekas nenori išeiti į sceną po vidurnakčio.

K. Vanago/Fotobanko nuotr.

5. Pasitikėk savimi. Kiekvienas, einantis į sceną turi galvoti apie save 3 - 5 proc. geriau nei yra iš tikrųjų. Tai (o ne alkoholis!) suteikia pasitikėjimo. Kokie 86 proc. – jau susikaustymas ir abejonės. Tačiau, jei manai apie save 20 proc. ar 30 proc. geriau nei yra – tuštybių tuštybė ir pasipūtimas.

6. Turėk savo nuomonę. Išklausyk visų pastabų ir patarimų. Išklausyk ir draugus, ir (labai svarbu!) nedraugus. Ir tie, ir kiti dažnai pamato ir pastebi tai, ką tu pats pražiopsojai. Tačiau, visų išklausęs, spręsk tik pats.

7. Gerbk publiką. Publika (kaip ir pirkėjas) – visada teisi. Jei kažkas vyksta ne taip – kaltas tik tu. Neradai bendros kalbos. Kiekvieną vakarą publika vis kitokia. Ir tu kitoks. Tam keitimuisi įtakos turi metų laikai, giedra ar lietus, koncerto paskirtis, vieta ir t.t. Vadinasi, kiekvieną kartą kalbėkis su konkretaus renginio žiūrovais, o ne su vakardienos ar rytdienos. Gerbk publiką ir elkis taip, kad ir ji gerbtų tave.

8. Nepanikuok scenoj. Jei tau būnant scenoje įvyksta nenumatyti dalykai –kažkas lūžta, atsijungia, krenta, užgęsta ir t.t. – nepanikuok ir nepasimesk. Publika tikrai įvertins tavo išradingumą išsisukant iš situacijos. Taigi, atsitiktinumai visada tau padės, jei esi jiems pasiruošęs.

9. Skaityk knygas. Šalia greitojo laikraščių ir žurnalų skaitymo būtinai įprask (išmok!) lėtai skaityti geras knygas. Pats žinau – tai nėra lengva šiame mirga- marga, lekia-skuba pasaulyje, bet vis tiek anksčiau ar vėliau suprasi – Umberto Eco geriau už daug daug gliancinių žurnalų su tavo labai spalvotomis nuotraukomis.

10. Pripažink savo klaidas, bet eik savo keliu. Juk sėkmė kartais ir į kvailio skrybėlę įkiša povo plunksną.

11. Neliūdėk. Ne veltui mano mylimas Merfio dėsnio papildymas skamba taip: VARTOJANT TIKSLIUS MATEMATINIUS TERMINUS, KAI 1 + 1 = 2, SIMBOLIS „ = “ REIŠKIA NE KĄ KITĄ, KAIP „RETAI, JEIGU APSKRITAI KADA NORS“.

Primename, kad 56-erių V. Kernagio netekome lygiai prieš 11 metų – 2008 metų kovo 15 dieną. Žinomas menininkas mirė nuo skrandžio vėžio. Liga jam buvo diagnozuota 2007 m. vasarą. Kremuotas Vytautas Kernagis palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

2008 m. maestro buvo įteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija už populiariosios kūrybos profesionalumą ir artistiškumą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS