Rusijos premjeras iš R. Tumino atėmė vyriausybinį apdovanojimą | kl.lt

RUSIJOS PREMJERAS IŠ R. TUMINO ATĖMĖ VYRIAUSYBINĮ APDOVANOJIMĄ

  • 4

Rusijos premjeras Michailas Mišustinas nurodė buvusį Maskvos Vachtangovo teatro meno vadovą režisierių Rimą Tuminą išbraukti iš asmenų, apdovanotų vyriausybine kultūros premija, sąrašo.

Tokį nurodymą jis pasirašė pirmadienį. Sprendimo priežastys nenurodomos.

R. Tuminui vyriausybinė kultūros premija skirta pernai gruodį. Tuomet jis apdovanotas už „reikšmingą indėlį plėtojant Rusijos kultūrą“, konkrečiai – už teatre pastatytą spektaklį „Edipas karalius".

Šią, reikšmingiausią Rusijos vyriausybės premiją, sudaro 3 mln. rublių (tuomet – beveik 36 tūkst. eurų).

Gegužės 6 dieną Vachtangovo teatras pranešė, kad lietuvių režisierius nutraukė savo veiklą teatre.

R. Tuminas nuo 2007 metų dirbo šio teatro meno vadovu. Pranešime nurodoma, kad jis dirbo iki 2022 metų vasario 9 dienos, o nuo šių metų kovo 1-osios dėl sveikatos priežasčių buvo išėjęs nemokamų atostogų, kurias leido Lietuvoje.

Režisierius vasario pabaigoje teigė, kad iš minėtų pareigų pasitraukė vasario 9 dieną, tačiau pats teatras tuo metu nurodė, kad režisierius dirba toliau.

Rusijoje kelis dešimtmečius dirbantis režisierius praėjusių metų lapkritį duodamas interviu Rusijos televizijai pareiškė nesureikšminantis Lietuvos okupaciją lėmusio Motolovo ir Ribentropo pakto bei nelaikantis rusų okupantais.

Lietuvoje kilus pasipiktinimui dėl tokios menininko pozicijos, R. Tuminas tai pavadino prieš jį įvykdyta provokacija, sakydamas, kad paskelbta tik dalis jo žodžių, bei sakė paprašęs televizijos paneigimo su pilnu interviu įrašu bei tekstu.

Kovo pradžioje, Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, Vilniaus mažasis teatras su teatro įkūrėju ir meno vadovu R. Tuminu nutraukė darbo sutartį.

Režisierius 1994 metais apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Anonimas

Gerai padare kad ateme is lietuvisko fasisto apdovanojimus. Jam kartuves viduryje Lukiskiu aikstes.

:D

:DDD

Siaip

Ir kas nuo to pasikeite?tuos 36 tukstancius juk neliepe atiduoti.o jeigu ir lieptu pasiuntei kaip ta laiva ir ramu
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS