A. Veryga apie leidimą veikti muziejams ir galerijoms: sprendimas dar gali būti pakeistas | kl.lt

A. VERYGA APIE LEIDIMĄ VEIKTI MUZIEJAMS IR GALERIJOMS: SPRENDIMAS DAR GALI BŪTI PAKEISTAS

Planuojant nuo gruodžio 10 d. leisti atnaujinti veiklą muziejams ir galerijoms, laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad toks sprendimas dar gali būti pakeistas, jei epidemiologinė situacija šalyje negerės.

„Turėkime galvoje, kad Vyriausybė yra palikusi tam tikrą laiką sau ir sprendimui koreguoti, ir pakeisti, jei kitos savaitės pradžioje matysime, kad skaičiai nemažėja, rizika išlieka didelė. Gali atsitikti taip, kad ši nuostata iš karantino sąlygų bus panaikinta“, – ketvirtadienį spaudos konferencijos metu sakė A. Veryga.

Vyriausybė, priėmusi nutarimą dėl karantino Lietuvoje pratęsimo, numatė galimybę nuo gruodžio 10 d. griežtai apibrėžtomis sąlygomis lankytis muziejuose ir galerijose, taip pat dalyvauti ekskursijose, primena ELTA.

Kultūros ministerija detalizuoja, kad muziejai ir galerijos galės būti lankomi ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, kai užtikrinamas 10 kvadratinių metrų muziejaus ar galerijos lankomas plotas vienam lankytojui ir laikomasi ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių. Taip pat nuo gruodžio 10 d. bus leidžiama rengti ekskursijas, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus šeimos narius.

Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) valdybos pirmininkas Raimundas Balza Eltai džiaugėsi tokiu Vyriausybės sprendimu. Jo teigimu, pasirinktas terminas yra protingas, kadangi muziejininkai turės galimybę deramai pasiruošti siekdami užtikrinti lankytojų saugumą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS