Vilniaus žydų viešoji biblioteka bus perduota Lietuvos nacionalinei M. Mažvydo bibliotekai | kl.lt

VILNIAUS ŽYDŲ VIEŠOJI BIBLIOTEKA BUS PERDUOTA LIETUVOS NACIONALINEI M. MAŽVYDO BIBLIOTEKAI

  • 1

Vilniaus žydų viešoji biblioteka nuo kitų metų sausio 1-osios bus perduota Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai.

Kaip antradienį pranešė Nacionalinė biblioteka, tai Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo ir Vilniaus žydų viešosios bibliotekų vadovų sprendimas.

Pagal jį, Nacionalinei bibliotekai bus perduotas Žydų viešosios bibliotekos knygų bei kitų dokumentų fondas ir patalpos Gedimino prospekte.

„Čia bus tęsiama Žydų bibliotekos veikla – minėtos patalpos bus naudojamos kultūrinės įvairovės ir kultūrinio dialogo skatinimo iniciatyvoms – parodoms, kūrinių pristatymams, susitikimams bei kitiems edukaciniams ir kultūriniams renginiams organizuoti“, – rašoma pranešime.

Nacionalinėje bibliotekoje šiuo metu veikia Judaikos tyrimų centras. Jo veikla orientuota į žydų kultūros ir dokumentinio paveldo pažinimą, išsaugojimą, tyrimų bei tyrimų rezultatais paremtą aktyvią sklaidą visuomenei.

Nacionalinė biblioteka teigia, kad bendra Judaikos tyrimų centro ir Žydų bibliotekos veikla padės efektyviau nacionaliniu ir tarptautiniu mastu populiarinti žydų literatūrą bei skaitymo kultūrą, skatinti Vilniaus bendruomenių tarpkultūrinį bendradarbiavimą bei stiprinti visuomenės narių sanglaudą.

Be to, toks sprendimas suteiks galimybę Žydų bibliotekai naudoti Nacionalinės bibliotekos technologinę, metodinę ir administravimo infrastruktūrą bei užtikrins paslaugų tęstinumą, ekonomiškumą ir kokybę.

Anot pranešimo, bus sudarytos palankios sąlygos tęsti pirmosios žydų viešosios bibliotekos tradiciją sukurti visiems sąlygas susipažinti su žydų kultūros vertybėmis bei žiniomis.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

kaunietis

politkorektiška būtų perduoti atvirkščiai

SUSIJUSIOS NAUJIENOS