Pabudus ryte meiliai pabučiuoja. Išeinant atsisveikina ir palinki geros dienos, o grįžus pasitinka plačia šypsena. Taip elgtis gali ne tik mylimasis ar prieraišus augintinis, bet ir elegantiška interjero detalė – kolona. Šitaip apie vieną iš savo sukurtų kolonų, kurią pavadino "Saulės bučiniu", pasakojo vilnietis menininkas Vladas Mackevičius.
Miegamajame nublanks
Kolona iškalbinga interjero detale gali tapti tik tuomet, kai jai suteikiama simbolinė prasmė, užkoduojamas tam tikras linkėjimas būsto šeimininkui ar įamžinama filosofinė mintis.
V.Mackevičiui patinka suteikti prasmę ir kitiems savo kūriniams, juos pavadinti. Kolonas, pasak menininko, mėgsta ir renkasi skirtingo socialinio sluoksnio, įvairias pajamas gaunantys žmonės, kurie nori sukurti išskirtinį būsto interjerą. Kolona jų namuose neretai tampa svarbiausiu akcentu, net vizite kortele.
"Savitą charakterį turinti kolona būsto vizitine kortele gali tapti tik tuomet, kai pastatoma labiausiai matomoje namų vietoje, pavyzdžiui, prieškambaryje, svetainėje ar koridoriuje. Tuomet ji pasitinka šeimininkus, jų svečius, yra nuolat matoma. O jei tokia interjero detalė bus pastatyta miegamajame, ji netaps tokia reikšminga", – teigė V.Mackevičius.
Išduoda šeimininko skonį
Menininkas įsitikinęs: jei žmogus namuose turi koloną arba specialiai ją formuoja, ši interjero detalė visuomet turėtų būti išskirtinėje vietoje, tapti svarbiausiu akcentu. Be to, neretai ji atspindi ir šeimininko skonį, pomėgius, siekius ar net išsilavinimą.
Labai svarbu kolonai parinkti tinkamą vietą. Geriausia – netoli įėjimo, kad būtų matoma vos pravėrus duris. Antrasis žingsnis – skoningai apipavidalinti, kad derėtų prie bendro stiliaus ir spalvinės aplinkos.
Dizaineris patarė, kad vis dėlto eksperimentuojant persistengti nereikėtų – kolona neturi rėžti akies, labai išsiskirti. Ji turi būti skoninga, rafinuota ir elegantiška.
Galbūt todėl gana dažnai privačiuose namuose galima pamatyti klasikinio stiliaus kolonų. Jos derinamos prie klasikinio stiliaus interjero, baldų. Kartais drąsesni šeimininkai nevengia jungti ir skirtingus stilius. Žinoma, tai daryti reikėtų labai atsargiai. Todėl, menininko nuomone, norint suformuoti koloną ar apipavidalinti jau turimą, reikėtų tartis su specialistu.
Gali tapti ir baru
Svečius ir šeimininkus pasitinkanti kolona, kaip įprasta, gali atlikti ne tik estetinę funkciją. Ji gali būti ir praktiška. Kaip pavyzdį V.Mackevičius įvardijo barą.
Tarkim, jei kolona stovi tarp svetainės ir virtuvės, prie jos galima įrengti barą. Tai būtų vieta valgyti ar bendrauti, kol ruošiamas maistas.
Norint skoningai įkomponuoti šią interjero detalę, svarbu tinkamai pasirinkti ir apdailą. V.Mackevičiaus teigimu, atsižvelgiant į stilių ir spalvinę aplinką gali būti naudojamos įvairios medžiagos: gipsas, specialus glaistas, matiniai arba blizgūs dažai, dekoratyvinis tinkas, lakas.
Paklaustas iš ko gaminamos kolonos, menininkas šyptelėjo: "Pradedant metalu ir baigiant ventiliacijos vamzdžiu". Per kiek laiko pagaminama tokia interjero detalė, V.Mackevičiaus teigimu, priklauso nuo jos sudėtingumo. Darbas gali užtrukti savaitę ar net du mėnesius. Ypač, jei kolona graviruojama įvairiausiais ornamentais.
Naujausi komentarai