Atsirinkti ir pateikti
„Namai turėtų pasakoti istoriją apie jus, o kelionių įspūdžiai – graži šios istorijos dalis. Kad ir kas tai būtų – akmenukas iš paplūdimio, gatvės turguje atrastas daiktas ar tiesiog jausmas, pavyzdžiui, ramybė, kurią patyrėte rytą Graikijos saloje, – visus šiuos prisiminimus galima nesunkiai perkelti į kasdienį gyvenimą namuose“, – sako interjero dizainerė Birutė Beniušė.
Net ir smulkūs suvenyrai gali turėti didžiulę emocinę vertę. Užuot slėpę juos stalčiuose, atsirinkite mėgstamiausius ir pagalvokite, kaip galėtumėte juos pateikti: galbūt įrėminti, sugrupuoti pagal spalvą ar medžiagą, o gal atvirai išeksponuoti ant sieninių lentynų?
„Dažnas iš kelionių mėgsta parsivežti atvirukų, tekstilės ar keramikos dirbinių, tačiau vien tik jiems nebūtina kurti atskiros vietos. Verčiau šiuos daiktus natūraliai įtraukti į esamą namų aplinką – taip jie taps kasdienio gyvenimo dalimi. Įvairūs audiniai gali virsti pagalvėlių užvalkalais, plakatai – sienų dekoru, o bent kelias nuotraukas iš telefono verta atsispausdinti ir įsirėminti. Įsilieję į interjerą, prisiminimai ilgiau neišblės“, – sako interjero dizainerė.
Ir vaizdas, ir jausmas
Pasak B. Beniušės, suvenyrai namuose gali būti ne tik gražūs, bet ir praktiški. Pavyzdžiui, dailus rankų darbo dubenėlis gali tapti vieta raktams laikyti, o suvenyrinė lėkštė – kasdien naudojamu indu virtuvėje ar valgomajame, magnetukai – prisegti svarbias žinutes ant užrašų lentos.
Atviros lentynos ar spintelės su stiklinėmis durimis padės sukurti jaukią ekspoziciją – kai daiktai matomi ir lengvai pasiekiami, jie kviečia dalytis istorijomis, sukelia prisiminimų ir kaskart naujai nudžiugina. Interjero dizainerės teigimu, svarbu nepamiršti ir apie tuos daiktus, kurie nėra nuolat eksponuojami – šiems kelionių prisiminimams tvarkingai laikyti puikiai tiks gražios dėžutės ar pinti krepšiai.
Kelionės dažnai žavi tuo, ką naujos erdvės padeda mums pajusti: lengvumą, laisvę, įkvėpimą. Norint šiuos jausmus ir vėl patirti, nebūtina laukti kitos kelionės. Kruopščiai parinkti interjero sprendimai tą patį lengvumo ir atvirumo pojūtį leidžia turėti kasdien.
„Kartais užtenka visai nedaug – atnaujinti užuolaidas ar patalynės užvalkalus, įnešti į interjerą lengvų audinių ar pakeisti apšvietimo sprendimus kambaryje. Jei po kelionės vis dar jaučiate trauką natūraliai šviesai ir natūralioms tekstūroms, verta namuose turėti daugiau medinių, akmeninių ar kitų liesti malonių paviršių“, – pataria interjero dizainerė.
Svarbūs kasdieniai ritualai
Interjero dizainerė primena, kad atkurti atostogų nuotaiką namuose galima ne tik per interjerą, bet ir per kasdienius įpročius ir ritualus.
„Vadovaukitės tuo pačiu principu: jei šeimai patiko lėti pusryčiai gryname ore, kai lankėtės Pietų Europoje, kodėl gi nesukūrus panašaus kampelio savo namų balkone ar net virtuvėje? Tam reikia vos kelių paprastų sprendimų – sulankstomų staliukų, kėdžių ir tekstilės gaminių, tinkamų naudoti tiek viduje, tiek lauke. Nepamirškite, kad namai – tai ne tik erdvė, kurioje gyvename, bet ir mūsų kasdienio ritmo ir ritualų vieta“, – primena B. Beniušė.
Jei norite kelionių įspūdžius perkelti į nuosavą interjerą, pasitelkite modulinius baldus, įvairius audinius, atostogų nuotaiką kuriančias dekoracijas, skirtingus apšvietimo sprendimus – ir jūsų namai taps vieta, atspindinčia gražiausias kelionių akimirkas.
Naujausi komentarai