Nišos atstoja ir altorius Pereiti į pagrindinį turinį

Nišos atstoja ir altorius

2008-09-15 09:00
Nišos atstoja ir altorius
Nišos atstoja ir altorius / "Shutterstock" nuotr.

Specialiai sienose suformuotos nedidukės nišos visuomet buvo populiarios, tačiau pastaruoju metu jos sulaukia dar daugiau susidomėjimo. Senuose namuose nišos dažniausiai įrengiamos dėl netradicinės statinio konstrukcijos, pavyzdžiui, židinio vietoje. O šiuolaikiniuose interjeruose architektai jas kuria specialiai, kad būstas atrodytų jaukesnis ir įdomesnis.

Lentynoms ir apšvietimui

Specialistės teigimu, privačiuose interjeruose nišos gali atlikti įvairias funkcijas. Kokia jos paskirtis, pirmiausia priklauso nuo dydžio, poreikio ir kūrybiškumo.

"Didelės nišos gali tapti įmontuota virtuve, drabužių spinta ar lentynomis. Neretai virtuvėms ir spintoms specialiai formuojamos atskiros nišos, kad neliktų interjerą apsunkinančių spintų šonų, matytųsi tik priekinė pusė ir vaizdas atrodytų lengvesnis", – pasakojo interjero dizainerė Renata Gaidienė.

Vis dėlto, dažniausiai nišose sukabinamos lentynos. Jas apšvietus iš viršaus arba apačios, sukuriama jauki ir intymi atmosfera. Antai, ant apšviestų stiklo lentynėlių vonioje galima sudėti stiklinius dekoratyvinius indus, kvepalų buteliukus, įdomaus dizaino šampūno ir muilo dėklus, žvakides. Svetainėje, jei židinys yra sienos viduryje, nišose galima įrengti šviestuvus – tuomet jie išryškins židinio formą, išskirs jį iš aplinkos.

Gali būti kaip paveikslas

Interjero dizainerės teigimu, nereikėtų pamiršti apšviesti nišų iš viršaus – tuomet jos namams pridės daugiau jaukumo ir grožio.

Jei niša tęsiasi iki grindų, apačioje galima įrengti porą lentynų sudėti paveikslams, albumams, knygoms ar dekoratyvinei vazai pastatyti. O vidų išklijavus tapetais, ji iškart taps savotišku paveikslu ir kambario akcentu.

Na, o jei nesinori nišos paryškinti, ją galima uždengti įrengiant dureles. Dizainerės R.Gaidienės nuomone, vonioje ar koridoriuje jos gali paslėpti daugybę praktiškų smulkmenų, kurios apsunkintų interjerą, jei būtų neuždengtos. Kita vertus, durelės gali būti veidrodinės ir atlikti dar vieną funkciją.

Gal nišos gali virsti baru? "Tai būtų labai įdomi svetainės detalė. Tik svarbu barą tinkamai išryškinti. Tarkim, nišos sienelę nudažyti ryškiau, išklijuoti tapetais, medžiaga ar pakabinti tonuotą veidrodį. Taip niša atrodytų gilesnė, suteiktų aplinkai prabangos. Žinoma, nereikėtų pamiršti tinkamai ją apšviesti", – pasakojo R.Gaidienė.

Pritaiko prie statinio konstrukcijų

Anksčiau nišos atlikdavo ir gana neįprastą funkciją – jose būdavo įrengiamas altorius. Jam suformuoti būdavo naudojamos net specialios gipso dekoracijos. Dabar tokių atvejų pasitaiko kur kas rečiau.

R.Gaidienės teigimu, nišas galima įrengti bet kokiose sienose. "Būtų tikslinga ir gražu jas formuojant naudoti tikruosius namo konstrukcijos elementus. Tarkim, nišos viršų formuoti po sena sija ar metalo konstrukcija. Be to, reikėtų įvertinti, kokį svorį laikys nišos sienelės, kiek daiktų bus laikoma ant lentynų", – tvirtino interjero dizainerė.
Nišos gali būti apvalintais, stačiais kampais ar dar įdomesnių formų. Svarbiausia, kad jos derėtų prie bendro interjero, padėtų atskleisti pasirinktą stilių ar net būsto šeimininkų asmenybę.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų