Vonios plytelės: nuo klasikos iki modernių sprendimų | kl.lt

VONIOS PLYTELĖS: NUO KLASIKOS IKI MODERNIŲ SPRENDIMŲ

Vonios kambaryje prasideda ir baigiasi kiekviena diena, todėl svarbu, kad jame būtų ir jauku, ir patogu. Šis komfortas priklauso ir nuo sienų bei grindų plytelių spalvos, dizaino, kokybės ir praktiškumo. "Geriausia, kai stilingi ir praktiški sprendimai dera kartu", – pastebi interjero dizainerė Indrė Mališauskienė.

Pateisinta rizika

Anksčiau vonios kambarys buvo funkcionali, praktiškos paskirties patalpa, o šiandien pagal galimybes jis virsta didesniu ar mažesniu namų SPA – vieta, kur žmogus gali atsipalaiduoti, pailsėti po darbo dienos.

"Vonios kambario interjeras turi kurti tinkamą atmosferą – čia turi derėti estetika ir komfortas, stilius ir praktiškumas. Svarbu viskas – nuo santechnikos iki vonios užuolaidų ir kosmetikos dėželių, – sako interjero dizainerė I.Mališauskienė. – Vis dėlto pagrindinį toną vonios erdvėje kuria sienų ir grindų plytelės. Jų fone išryškėja visos detalės."

Dizainerė džiaugiasi, kad santūrūs ir praktiški lietuviai pastebimai išdrąsėjo: pamatę pas draugus, žurnale ar internete neįprastą vonios kambario interjero sprendimą jie linkę rizikuoti. Ši rizika ne visada pateisinama ir yra būtina – neretai tai, kas dera vienuose namuose, kitur visai netinka.

"Kiekvienu konkrečiu atveju turi būti savitas sprendimas, – tikina interjero specialistė. – Pavyzdžiui, man labai gražu juodos lubos, baltos spalvos apvadas, baltomis blizgiomis plytelėmis išklijuotos sienos, o grindys – tamsiai pilkos plytelės su juodais tarpais. Juodos lubos aukština patalpą, tačiau jei jos kvadratūra maža, erdvė atrodys labai ankšta. Šiuo atveju reikia galvoti, kaip padidinti erdvę: kita kryptimi klijuoti sienų ir grindų plyteles ar rinktis kitas spalvas, o gal pasitelkti veidrodžius – variantų ne vienas. Beje, veidrodžiai ar veidrodinį, beje, kaip ir blizgų paviršių turinčios sienų plytelės – nėra geras sumanymas, jos reikalauja nuolatinės kruopščios priežiūros, o tam reikia nemažai laiko. Pastaruoju metu žmonės labai užimti ir nori, kad namai jiems tarnautų, o atvirkščiai."

Raštai ir faktūra

Pasak pašnekovės, vonios plytelių mada pavaldi visuotinės mados pokyčiams ir vadovaujasi tuo pačiu principu – pamiršti nuobodžius stereotipus, pasitelkti kūrybiškumą.

Viena ryškiausių tendencijų, kuriai garsūs interjero dizaino žinovai pranašauja didelį populiarumą, nukelia į 1980–1990 m. ir atsiveria pačiais įvairiausias raštais: dominuoja gėlės, augaliniai motyvai, geometrinės formos, įvairūs ornamentai. Raštai gali puošti tiek sienų, tiek grindų plyteles.

Pagrindinį toną vonios erdvėje kuria sienų ir grindų plytelės. Jų fone išryškėja visos detalės.

Tokio stiliaus plytelės įkvepia netradicinius, įdomaus charakterio interjero sprendimus, kuria nepakartojamą stilių, tačiau neišmanantiems lengva suklysti.

"Perlenkti lazdos nereikėtų, ypač jei vonios kambarys nėra didelis: intensyvus margumas erdvę dar labiau mažina, žmogų slegia ir vargina – iš tokios ramybės oazės norėsis kuo greičiau sprukti", – įspėja dizainerė.

Ornamentais dekoruotas plyteles ji siūlo derinti su vienspalvėmis ar jomis išklijuoti nedidelį sienos plotą, kartu su vienspalvėmis plytelėmis panaudoti kuriant konkretų raštą ant grindų ar sienų.

Sensacija – 3D efektas

Akmens imitacijos nepraranda paklausos – juodo, balto marmuro plytelės labai patinka klasikos, prabangos ir natūralumo mėgėjams. Šį sezoną siūlomas pastebimai platesnis tokio stiliaus plytelių pasirinkimas – įvairesnės spalvos, rašto imitacijos.

Vienu aktualiausių šį sezoną laikomas terrazzo motyvas – kai baltame akmenyje matomi smulkūs skaldyti skirtingų spalvų akmenukai. Šios plytelės labiau dera grindims, tačiau gali puošti ir sienas. Šiuolaikiniame urbanistinio, minimalistinio stiliaus interjere įspūdingai atrodys tamsaus antracito, grafito ar betono paviršius imituojančios plytelės.

Didžiausia sensacija – neįprastų šešiakampio, rombo, deimanto ir kitų formų plytelės ir plytelės su 3D efektu. Paviršiaus faktūra gali būti labai skirtinga – tiek originaliai gruoblėta, priminti net žuvies žvynus ar aštrias kalnų viršūnes, tiek turėti konkretaus piešinio kontūrus – suklijavus tokias plyteles ant sienos, išeina 3D paveikslas, neretai jis būna dar ir spalvotas.

Saikingi atspalviai

Sezono spalvų paletėje – žemiškos spalvos. Dominuoja dvi ryškios kryptys: neutrali, vizualiai erdvę praplatinanti pastelė – balta spalva, jaukūs smėlio, pudros, kreminiai, pilkšvi atspalviai ir sodri, solidumą suteikiant, tačiau patalpos apimtį akivaizdžiai mažinanti tamsa – juoda, antracito, tamsi, šalta pilka spalvos.

"Priešingai nei garderobe, vonios interjere neoninės spalvos nėra madingos. Norintys emocijų, ryškios aplinkos turėtų rinktis saikingus žalius atspalvius – smaragdinę, samanų spalvas arba rudos spalvos atspalvius. Madingos pereinančių, persiliejančių atspalvių, santūrų blizgesį turinčios ir satininio, matinio paviršiaus plytelės", – vardija dizainerė.

Vis dar aktuali tendencija interjere derinti skirtingas plytelių spalvas, faktūras, dydžius ir formas, grindų plyteles klijuoti įvairiais kontrastingų spalvų raštais. Išskleidus kūrybiškumo sparnus, nereikėtų pamiršti saiko. Jei vonios kambarys vos 5 kv. m, apsiribokite dviejų dydžių, faktūrų, spalvų ar vienspalvių ir raštuotų plytelių deriniu, o išskirtinę nuotaiką sukursite žaisdami su dekoratyviomis apdailos juostelėmis.

Tobulas derinys

I.Mališauskienė įsitikinusi, kad kuriant vonios kambario interjerą stilingi ir praktiški sprendimai turėtų derėtų.

"Vonios kambario interjeras – vienas stabiliausių. Ši patalpa remontuojama rečiau nei kambariai, nes darbas sudėtingas, reikia nemenkų investicijų. Visada verta pirmenybę skirti universaliems, santūriems, patogiems ir praktiškiems sprendimams, netaupyti renkantis kokybišką santechniką ir plyteles", – sako interjero specialistė.

Prieš pirkdami plyteles atkreipkite dėmesį į jų paskirtį. Grindų plytelės gaminamos pagal kitą technologiją, todėl yra žymiai atsparesnės trinčiai nei sienų. Nieko nenutiks, jei jomis išklijuosite vonios kambario sienas, tačiau jei sienų plytelėmis išklosite grindis, jau po pusmečio, daugiausia metų, jos nusitrins, praras grožį, suskils.

Įžvalgu plytelių pirkti kiek daugiau, nei reikia, – viena kita pakliūna su gamybos broku, būna, kad pjaunant plytelės suskyla, netyčia sudūžta ar tiesiog apsirinkama skaičiuojant kiekį. Dizainerė pataria plytelių pirkti 10 proc. daugiau, nei reikia.

Svarbus ir vonios plytelių dydis. Neverta rinktis labai didelių – tokios plytelės vizualiai mažina erdvę, be to, jas gana sunku klijuoti, o darbas su labai mažomis plytelėmis užima daug laiko – tai kelia paslaugų kainą. Optimalus plytelių dydis tiek sienoms, tiek grindims – 60x60 cm.

"Blizgios, poliruotos plytelės atrodo labai gražiai, kartu vizualiai didina, nuskaidrina erdvę, deja, jas rekomenduoju tik tiems, kurie nestokoja laiko, jėgų ir netingti tvarkytis, – šypsosi dizainerė. – Ant blizgaus jų paviršiaus matyti vandens lašai, lieka kalkių nuosėdų, todėl jei ne po kiekvieno prausimosi, tai reguliariai mažiausia kartą per savaitę reikia valyti. Matinių paviršių plytelės šiuo atžvilgiu pranašesnės."

GALERIJA

  • Indrė Mališauskienė
  • Vonios plytelės: nuo klasikos iki modernių sprendimų
  • Vonios plytelės: nuo klasikos iki modernių sprendimų
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Vita

Na dizainą mano namams tikrai kursi tu. Labai patinka tavo idėjos. Šaunuolė.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS