Akis į akį su treneriu Pereiti į pagrindinį turinį

Akis į akį su treneriu

2006-12-23 09:00

Akis į akį su treneriu

Tarsi antikos skulptoriaus nulietas kūnas. Nė gramo nereikalingų riebalų ant pilvo, šlaunų ar sėdmenų. Nenukarusi moterų krūtinė ir raumeningos vyrų rankos.

Taip šiais gražaus kūno kulto laikais, svajoja atrodyti dažnas žmogus, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, socialinės padėties ar vertybių.

Trokšdami kuo greičiau pasiekti norimą rezultatą, žmonės negaili pinigų nepigiai kainuojančioms asmeninių trenerių paslaugoms.

Trenerius, vedančius ne tik grupines, bet ir asmenines treniruotes, samdo vis daugiau klaipėdiečių. Asmeninio trenerio paslaugas neslepia išbandžiusi ir grupės „Mango“ narė Rima Petrauskytė.

Tačiau kol kas uostamiestyje asmeninių trenerių paslaugos dar nėra tokios populiarios, kaip Vilniuje ar Kaune, o darbo du jais nauda vertinama prieštaringai.

Nepigus malonumas

Asmenines treniruotes veda ne viename sporto klube dirbantys treneriai. Jie neslepia, kad tokios treniruotės – puikus būdas gerokai prisidurti prie atlyginimo. Juk 1 valanda asmeninės treniruotės kainuoja kone tiek pat, kaip kai kuriuose sporto klubuose abonementas aštuonioms treniruotėms.

Pasidomėjus, kokios asmeninių treniruočių kainos, treneriai nenorėjo įvardinti konkrečių sumų, sakydami, kad kiekvieno įkainiai individualūs. Esą kaina priklauso nuo tikslo, kurio siekiama. Tačiau paaiškėjo, kad vieni treneriai už asmenines treniruotes prašo nuo 20 iki 50 Lt, kiti – net iki 150 litų.

Tai – nepigu, nes paprastai vienas valandos trukmės užsiėmimas grupinėje aerobikos treniruotėje arba treniruoklių salėje kainuoja nuo 8 iki 15 litų.

„Kai kurie treneriai, žinodami, kad asmeninės treniruotės – gera galimybė užsidirbti, tyčia agituoja klientus treniruotis pas juos asmeniškai“, - sakė nenorėjęs prisistatyti sporto klubo „Fitnesas“ instruktorius.

Samdo dėl slaptumo

Ar gerokai didesnę kainą už asmenines treniruotes ryžtasi mokėti tik turtuoliai?

Treneriai neslėpė, kad didesnė dalis žmonių, kurie pasirenka asmenines treniruotes, yra pasiturintys. Tačiau asmeniškai su treneriu dailinti kūno formas ryžtasi ir vidutines pajamas gaunantys žmonės.

„Žmonės asmeninius trenerius samdosi dėl skirtingų priežasčių. Tokių paslaugų prašo tie, kurie nepatenkinti savo kūnu ir nori kuo greičiau padailinti jo formas. Taip pat asmeninių paslaugų prašo žinomi žmonės, nenorintys, kad kiti sužinotų, jog sportuoja. Dažniausiai asmeninius trenerius samdo pasiturintys žmonės. Tarp klientų nemažai teisininkų ir verslininkų“, - vardijo klubų „Kitonija“ ir „Apelsinas“ vadovė Kristina Kesminienė.

Klubo „Central Gym“ vadovas Raimondas Kiuras taip pat teigė, kad priežastys, dėl kurių žmonės samdosi asmeninius trenerius, skirtingos.

„Kai kurie samdo asmeninius trenerius, nes yra patyrę įvairių traumų ar turi kitokių bėdų su sveikata, dėl kurių gali sportuoti tik pagal individualiai sudarytą programą. Kiti asmeninius trenerius samdo, tikėdamiesi, kad jie labiau sportuojantį paspaus ir pakontroliuos. Trenerį į namus kviečia ir įžymūs žmonės“, - pasakojo R.Kiuras.

Rezultatai geresni

Sporto klubo „Central Gym“ aerobikos trenerė Svetlana Ramančik veda ne tik grupines, bet ir asmenines treniruotes. Šiuo metu asmenines treniruotes pas šią trenerę lanko dvi klientės.

„Mus samdo norintys spartesnio progreso ir kokybiškesnio rezultato. Grupinėje treniruotėje sportuoja apie 20 žmonių. Jiems treneris gali duoti bendrą informaciją, tačiau visi ją supranta ir užduotis vykdo skirtingai. Treneris negali vienu metu visų sukontroliuoti, todėl grupėje kiekvienas pasiekia kitokius rezultatus“, - aiškino S.Ramančik.

Pasak trenerės, asmeninėse treniruotėse žmogus gali greitai pasiekti norimą rezultatą, nes visas instruktoriaus dėmesys skiriamas jam, tad nelieka galimybių simuliuoti ar užduotis atlikti neteisingai. Be to, dirbant asmeniškai su klientu, pratimai paskiriami, atsižvelgiant į jo fizinę būklę ir kūno sandarą. Todėl žmogus per metus dirbdamas su treneriu asmeniškai pasiekia kur kas geresnių rezultatų, nei ilgesnį laiką sportuodamas grupėje.

Mados klyksmas

Tačiau sporto klubo „Fitnesas“ instruktorius asmeninių trenerių naudą vertino skeptiškai.

„Manau, kad tai – daugiau mados dalykas ir turtingų poniučių noras pasirodyti, kad išgali nusisamdyti trenerį asmeniškai. Gerai, jeigu treneris yra iš ties profesionalus ir sugeba sudaryti tinkamą sporto programą. Tačiau kartais pastebiu, kad asmeniniai treneriai dirba prastai, moko elementarių, visiems žinomų tiesų ir pinigai jiems mokami be reikalo“, - sakė instruktorius.

Pašnekovas mano, kad geras, savo darbą mėgstantis instruktorius, kuris į klientus nežiūri atmestinai, visada sportuojantiems patars, nesvarbu, ar dirba su grupe žmonių, ar asmeniškai.

„Reikėjo kažko kito“

Asmeninio trenerio paslaugomis, bandant sulieknėti, teko naudotis ir grupės „Mango“ narei Rimai Petrauskytei.

„Pastebėjau, kad net sumažinus suvalgomo maisto kiekį, derinant ar atsisakant tam tikrų produktų, nepavyksta sulieknėti. Todėl nusprendžiau pabandyti lieknėti sportuodama. Išbandžiau daugybę sporto šakų: aerobiką, moteriškąjį kultūrizmą, baseiną, kas antrą dieną po 8 – 10 km bėgiojau prie jūros, domėjausi joga, kalanetika, vandens aerobika. Bet viskas greitai nusibodo. Vieną dieną nusprendžiau sportuoti su žmogumi, kuris mane kontroliuotų ir prižiūrėtų“, - pasakojo R.Petrauskytė.

Asmeninį trenerį Rima nusprendė samdytis pastebėjusi, kad kitiems asmeniškos treniruotės padėjo sulieknėti, bet jai pačiai toks sportavimas nepatiko.

„Treneris, su kuriuo dirbau, buvo nuostabus ir labai stengėsi, bet viduje jaučiau, kad man reikia kažko kito“, - atviravo mergina.

Asmeninio trenerio paslaugų atlikėja atsisakė supratusi, kad niekas kitas geriau nepaskatins sportuoti ir nesukontroliuos darbo sporto salėje, nei ji pati.

„Svarbu pačiai suprasti, ko reikia, kad pasiektumei rezultatų. Dabar turiu savo mitybos lentelę ir individualų sportavimo grafiką. Manau, tai man – idealus variantas“, - neslėpė atlikėja.

Samdo ne dėl prestižo

Dainininkė neigė, kad asmeninio trenerio samdymas tėra pinigų išmetimas į balą ir, kai kurių nuomone, tik prestižo, o ne naudos vaikymasis.

„Neneigsiu, kad asmeninio trenerio paslaugos brangios, tačiau tai nereiškia, kad švaistaisi pinigais šiaip sau. Jeigu moki žmogui pinigus, vadinasi, kažko tikiesi. Kuo čia dėtas prestižas? Kad galiu sau tai leisti? Tai visiška nesąmonė ir žemo lygio mąstymas“, - piktinosi Rima.

Šiuo metu dainininkė sportuoja čiuožinėdama ant ledo ir retsykiais užeina į sporto klube „Auksinė Ginsvė“ vykstančias aerobikos treniruotes. Pasak Rimos, šis sporto klubas – vienintelis, kuriame sportuoja visos grupės „Mango“ narės.

Pasidomėjus, kaip sportuoti smagiau: su asmeniniu treneriu, ar grupėje, pašnekovė sakė, kad viskas priklauso nuo nuotaikos.

„Kartais norisi sportuoti tik su treneriu, o kartais per aerobikos užsiėmimus su moterišku kolektyvu, kur galima pajuokauti, pabendrauti su kitomis prieš ir po treniruotės“, - aiškino Rima.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų