D. Račaitei žinių eterio duona – artimesnė nei scenos divų spindesys | kl.lt

D. RAČAITEI ŽINIŲ ETERIO DUONA – ARTIMESNĖ NEI SCENOS DIVŲ SPINDESYS

"Taip, esu pripratusi būti prieš kameras, bet prieš jas dainuoti – tikrai ne", – sako TV3 žinių vedėja Donata Račaitė. Ji neseniai muzikiniame projekte "X faktorius. Žvaigždės" save išbandė dainininkės amplua. Nors teko palikti komforto zoną ir į netikėtą avantiūrą įdėti daug triūso, žurnalistė džiaugiasi naujais atradimais.

Sutiko impulsyviai

Dalyvauti muzikiniame projekte Donata nusprendė labai impulsyviai. "Kažkada tikrai pasvajodavau apie tai, kad būtų įdomu, norėčiau galbūt padainuoti. Bet metams bėgant, kai nebesi mokinukė, kuri svajoja tiesiog padainuoti, kitaip galimybes pradedi vertinti. Prie draugų kartais padainuodavau, bet tai yra visiškai mėgėjiškas dalykas", – pasakoja ji.

"Kai sulaukiau pasiūlymo dalyvauti projekte "X faktorius. Žvaigždės", pagalvojau, kad tai bus kaip senos svajonės įgyvendinimas. Bet, kai tai tapo realybe, pradėjau labai jaudintis. Galvojau, ką aš padariau, į kokią avantiūrą aš čia įsivėliau. Juk neturiu žinių apie profesionalų dainavimą – kaip man čia pavyks? Labai daug baimių atsirado, tai buvo nelengvas metas. Tikrai labai stengiausi, ėjau pas vokalo mokytoją – stengiausi iš savęs išpešti ką tik galiu geriausio, kiekvieną dieną labai daug repetavau. Supratau, kad neturiu kur trauktis ir vis tiek reikės atsistoti scenoje", – pirmųjų emocijų neslepia žurnalistė.

Ne žinių skaitymas

Ne vienas D.Račaitės klausė, ko gi ji taip bijo, juk yra pripratusi būti eteryje, pripratusi būti prieš kameras.

"Taip, esu pripratusi būti prieš kameras, bet prieš jas dainuoti – tikrai ne. Čia ir buvo labai didelis iššūkis. Žinių vedėjos darbas ir dainavimas didžiojoje scenoje yra labai skirtingi dalykai. Kai sėdžiu žinių studijoje, jaučiuosi labai komfortiškai, o kad taip būtų scenoje... Bet prie to jau esi pripratęs, tai yra tavo darbas, tau viskas yra aišku, žinai, ką daryti. O dainavimas, bet ne kalbėjimas ar renginio vedimas scenoje, yra man visai nepažinta sritis, juo labiau kad tai vertina komisija, žmonės, televizijos žiūrovai, kurių yra šitiek daug ir kurie į tave žiūrės", – atsako ji.

Mokykloje Donatai visada labai patiko privalomos muzikos pamokos, bet popamokine veikla, susijusia su muzika, ji niekada neužsiėmė. "Todėl pamačiusi, kokie stiprūs dalyviai susirinko – vaikystėje labai daug dainavę, kiti iki šiol vis kažkur padainuojantys, – pradėjau lyginti save su jais, ir tos drąsos liko dar mažiau. Bet ilgainiui supratau, kad nereikia savęs įsprausti į rėmus, jog aš esu blogesnė ar kad aš labai blogai pasirodysiu. Nusprendžiau, kad turiu pasirodyti taip, kaip galiu. Dabar, atsukus laiką atgal ir vertinant, suprantu, kad nebuvo taip blogai, man negėda pasižiūrėti į tuos vaizdo įrašus. Tai yra vienas gražiausių įvykių mano gyvenime", – pripažįsta ji.

Tačiau pirmasis kartas didžiojoje "X faktoriaus" scenoje tikrai buvo labai bauginantis. Kaip sako pati D.Račaitė, jai tikrai tirpo kojos, drebėjo rankos. "Galvojau, kad taip bus, bet negalvojau, jog taip ryškiai tai jausiu. Atsistojus ten, pamačius visų žmonių, kuriuos tu pažįsti iš didžiosios scenos, į mane nukreiptus žvilgsnius, supratau, kad jie visi tuoj manęs klausysis – bet aš juk nemoku dainuoti. Buvo labai didelis išgąstis, bet antrą kartą lipdama į sceną aš jau žinojau, kokie žmonės bus, adaptavausi per pirmą kartą. Antras pasirodymas patiko daug labiau – jaučiausi daug geriau", – šypsosi žinomas televizijos veidas.

Dabar, atsukus laiką atgal ir vertinant, suprantu, kad nebuvo taip blogai, man ne gėda pasižiūrėti į tuos vaizdo įrašus. Tai yra vienas gražiausių įvykių mano gyvenime.

Netikėtas draugiškumas

Nors dalyvavimas projekte buvo tikras išbandymas, jis atnešė ir puikių atradimų. D.Račaitė nuoširdžiai džiaugiasi, susipažinusi su visa "X faktorius. Žvaigždės" komanda, dalyviais. Iki šiol visi palaiko gražų ryšį.

"Žinoma, dabar dėl koronaviruso nebegalime susitikti ir susiburti į vieną komandą, bet pradžioje buvome ne kartą susitikę visi bendrai, visi drauge ne kartą ir "X faktoriaus" laidą žiūrėjome ir valgėme vakarienę. Kad visi yra įdomūs žmonės – tai faktas, bet paaiškėjo, kad visi yra ir labai draugiški", – atvirauja TV3 žinių vedėja.

D.Račaitė taip pat labai patenkinta ir vokalo pamokomis, kurias gavo. "Jos man pravertė ne tik mokymosi disciplinos pagrindais, gavau ir esminių dainavimo pamokų. Per labai trumpą laiką turėjau išmokti labai daug. Labai džiaugiuosi, susipažinusi su vokalo mokytojais. Praėjus kuriam laikui, išgąsčiui, galiu pasakyti, kad tikrai buvo labai smagu ir bus labai gera turėti tokių prisiminimų", – dalijasi ji.

Įveikti baimes

"X faktorius. Žvaigždės" D.Račaitei davė ne tik vokalo, bet ir gyvenimo pamokų.

"Supratau, kad neįveikiamų užduočių gyvenime nėra. Greitai sutikusi dalyvauti ir supratusi šito reikalo rimtumą, labai jaudinausi, net svarsčiau apie pasitraukimą iš projekto. Bet pasakiau sau: viskas, kiekvieną dieną dirbsiu su savimi, su savo baime, ir aš turiu tai padaryti. Jeigu jau čia atėjau, negaliu taip pasitraukti. Supratau, kad žmogus gali įveikti savo baimes ir visas savo abejones, priimti visus iššūkius ir daug ką išmokti nuo nulio. Tikrai girdėjau daug gražių žodžių ir pagyrimų, kad, palyginti su pirmu pasirodymu, prodiuseriams, vokalo mokytojams aš labai patobulėjau. Išspaudžiau tiek, kiek galiu. Galvoju, kad jei dirbčiau ir toliau, būtų dar geresni rezultatai. Profesionalia dainininke jau tikriausiai nebetapsiu, bet pasiliksiu tai savo malonumui", – pozityvumu užkrečia ji.

Nors profesionalia atlikėja nesiruošia tapti, D.Račaitė norėtų patobulinti mokykloje įgytus grojimo gitara pagrindus. "Norėčiau ateityje kokį nors chorą lankyti, pas vokalo mokytojus apsilankyti. Nenorėčiau visiškai nusigręžti nuo muzikos, bet ateitis parodys, į kurią pusę labiau pakrypsiu", – sako ji.

Tačiau jei iš karto po dalyvavimo projekte "X faktorius. Žvaigždės" D.Račaitei kas nors vėl pasiūlytų dalyvauti panašiame projekte, ji labai gerai pagalvotų. "Labai daug savęs atidaviau, tikrai labai stengiausi ir nervinausi. Bet kai viskas praėjo, galvoju, labai smagu viską prisiminti. Aš turbūt esu mėgstanti visokius iššūkius, todėl greičiausiai vėl pasiryžčiau", – galiausiai atsako ji.

Laisvu nuo iššūkių metu D.Račaitė dažnai klausosi bliuzo. "Bliuzo naktys" yra vienas mano mėgiamiausių festivalių, ten tikrai važiuoju ne dėl laiko praleidimo, bet tikrai dėl muzikos, nes tai yra vienintelis toks festivalis Lietuvoje. Šią vasarą buvo labai sunku ištverti, kai jo nebuvo. Bet muzikos, kurios klausausi, pasirinkimas labai priklauso nuo nuotaikos. Nesu labai apsiribojusi, į muziką žiūriu laisvai", – dalijasi ji.

GALERIJA

  • D. Račaitei žinių eterio duona – artimesnė nei scenos divų spindesys
  • D. Račaitei žinių eterio duona – artimesnė nei scenos divų spindesys
TV3 arch. nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS