„Dainuoju Lietuvą“: šalies paveikslas iš 100 dainų | kl.lt

„DAINUOJU LIETUVĄ“: ŠALIES PAVEIKSLAS IŠ 100 DAINŲ

„Šimtukas yra Lietuva, bet ne ta vienintelė daina. Jų rinkinys esame mes“, – apie projekte „Dainuoju Lietuvą“ skambėsiančių geriausių šalies dainų rinktinę kalba laidos vedėjas, aktorius Dainius Kazlauskas. Jis projekto scenoje – kartu su kolega aktoriumi ir atlikėju Vidu Bareikiu.

Meilė iš pirmo žvilgsnio

D. Kazlauskui vedėjo amplua naujas. „Truputėlį yra ir baimės, ir žmogiškos įtampos. Man yra nauja ne tik vesti laidą, bet ir pats kontekstas. Bet turiu puikų partnerį, kuris man labai padeda, kuris mane labai nuramina“, – atvirauja aktorius.

Jis neslepia dėkingumo LRT televizijai, kaip pats sako, už pirmus kartus. „Ir „Maestro“ projekte pirmą kartą dalyvavau, ir „Dainuoju Lietuvą“ laidoje pirmą kartą dalyvauju kaip vedėjas – pirmi kartai ir smagu, ir baisu“, – dalijasi D.Kazlauskas.

Pasak jo, ne viskas taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš šalies, – net ir aktoriui. „Žmogus, norintis vesti laidą, turi turėti ypatingų talentų ir kalbos įgūdžių. Seniau, pavyzdžiui, diktoriui buvo keliami labai aiškūs reikalavimai. Dabar truputį sudėtingiau – kas yra tas laidos vedėjas? Kaip, ką jis turi daryti, ką turi mokėti? – svarsto aktorius. – Kai kurie dalykai tave praturtina kaip žmogų. Nežinau, ar aš ateityje tuo versčiausi, bet turėti galimybę tai pabandyti – labai smagu.“

Su V.Bareikiu D.Kazlauskas dirba pirmą kartą. „Kaip sako, meilė iš pirmo žvilgsnio. Mes vienas kitą labai gerai pajutome. Daug bendrų dalykų yra. Jis, aišku, turi nemažai patirties šioje sferoje. Jis man kaip vyresnis brolis, kuris laiku ir vietoje kartais vis petį pakiša ar, kai jau linksta kojos, kelį savo atkiša. Labai didelį palaikymą iš jo jaučiu, dėl to mano adaptacijos periodas yra greitesnis ir sėkmingesnis“, – kolegą vertina D.Kazlauskas.

Subrendo sugrįžti

V.Bareikis prisipažįsta visą laiką norėjęs kokiomis nors aplinkybėmis susitikti su D.Kazlausku – ar abiem vaidinant, ar vienam režisuojant ir kitam vaidinant. „Bet nenumaniau, kad mes galime būti laidos vedėjų pora“, – neslepia V.Bareikis.

„Prieš prasidedant projektui galėjome pabandyti, gavome laidos įžanginius tekstus, ir chemija iškart pasijuto. Dainius puikiai girdi partnerį, nes, kai laidoje yra vedėjų pora, labai svarbu neužgožti vienas kito. Susitikimas su Robertu Petrausku man buvo nuostabi patirtis, tai yra nuostabus partneris – vienas kitą ir papildėme, ir puikiai sutarėme, todėl buvo geras rezultatas. Šiuo atveju mūsų su Dainiumi duetą irgi statau ant tos pačios lentynėlės. Jis mane tikrai įkvepia aktoriniais sugebėjimais, aš galbūt galiu su juo pasidalyti, ką per tuos kelerius metus šios specifikos srityje išmokau“, – tęsia jis.

V.Bareikis į projektą „Dainuoju Lietuvą“ žengia labai geros nuotaikos. „Pusę metų turėjau pertrauką nuo televizinių projektų, laidų, nes buvau pasinėręs į savo naujo albumo kūrimą. Dabar albumas jau sukurtas, tame fronte viskas paruošta“, – sako atlikėjas.

Aktorius neslepia, kad jau buvo ir šiek tiek pavargęs nuo televizijos. „Dabar grįžtu su visiškai šviežiomis jėgomis, visai kita kokybė. Patirties yra, labai nesijaudinu – mėgaujuosi kiekvienu filmavimu, išnaudoju tuos dalykus, kurių jau išmokau“, – sako V.Bareikis

Jam jau teko stovėti projekto „Dainuoju Lietuvą“ scenoje – pirmojo projekto sezono metu jis atliko grupės „Antis“ dainą „Pokštas“. „Tada galvojau, kad projekto idėja yra labai gera, juk turime tiek daug geros medžiagos, dainų. Iš tikrųjų su šeima „Dainuoju Lietuvą“ automobilyje žaidžiu ilgesnėse kelionėse: sėdime, telefonas sukasi ratu ir per jutubą leidžiame savo mėgstamas dainas. Aišku, ne tik lietuviškas, bet tarp jų tikrai yra ir lietuviškų – vaikai supažindinti ir su „Hiperbole“, ir su „Antimi“, ir su Vytautu Kernagiu“, – pasakoja projekto vedėjo vaidmenį bandantis V.Bareikis.

Projekte nuskambės 100 geriausių lietuviškų dainų ir tik viena bus išrinkta geriausia iš geriausių.

Šiemet projekto „Dainuoju Lietuvą“ žiūrovai prieš kiekvieną dainą išvysta ir edukacinius videofilmus, kurie pristato visą kontekstą, kas vyko dainos gimimo metu. „Dainuoti „Anties“ dainą man buvo ir džiaugsmas, ir garbė. Ir šiemet taip jau nuskilo, kad dainuosiu „Anties“ „Alyvas“. Tinka man toks teatrališkas repertuaras, ar tai būtų V.Kernagis, ar tai būtų „Antis“. Sukūriau savo „Alyvų“ interpretaciją“, – išduoda dainininkas.

Sudėtinga užduotis

Projekte nuskambės 100 geriausių lietuviškų dainų ir tik viena bus išrinkta geriausia iš geriausių. Anot D.Kazlausko, sunku pasakyti, kas yra toji geriausia lietuviška daina.

„Kai manęs klausia apie muziką, atsakau – tai yra emocija. Jos labai smarkiai neskirstau grupėmis, pakraipomis ar dar kaip nors. Man muzika turi padėti momentiškai, ji turi mane kabinti emociškai tuo momentu. Ir tie kabinimai būna labai neadekvatūs vienas kitam, kartais gali būti labai priešingi. Man muzika – kaip ir poezija: negali skaityti visos poezijos knygos vienu kartu, bet po eilėraštį kažkokiame etape gali labai labai tikti. Ir jeigu aš persisotinsiu arba ne laiku paimsiu, galiu atmesti“, – sako aktorius.

„Šitas projektas labai įdomus, nes jis labai sudėtingas. Iš tikrųjų, kas ta geriausia daina? Aš neįsivaizduoju, kaip ją galima išrinkti. Galiu pasakyti, kad pirmame projekto sezone buvo gerai sakoma: ir į tą šimtuką nepateko daug dainų. Tai sunki užduotis visiems – ir tiems, kurie rinks, ir tiems, kurie surinko, iš ko rinkti. Nebūtinai tai turi būti ta vienintelė, bet įdomu, kiek žmonių atiduos savo balsus, kad ji taptų ta viena vienintele“, – svarsto laidos vedėjas.

Jis sako negalintis atsakyti, kokia daina lietuvius kaip tautą atspindėtų tiksliausiai. „Yra tiek daug individualių dalykų. Dainų yra ir šiuolaikiškų, ir 40 metų senumo. Jų yra tiek ir tokiais skirtingais tikslais sukurtų, kad galbūt pasakyčiau, kad tas šimtukas yra Lietuva, bet ne ta vienintelė daina. Jų rinkinys esame mes“, – tiki D.Kazlauskas.

Kalbėdamas apie savo mėgstamiausias lietuviškas dainas V.Bareikis primena, kad yra didžiulis savo bičiulių grupės „8 kambarys“ gerbėjas. „Išskirčiau dainą „Išmokyk mane šypsotis“. Be galo gerbiu ir mėgstu GJan kūrybą, „Ruduo“ man irgi yra neeilinė daina, kurios daug klausiau ir kuri labai patinka. Tai yra bičiuliai, žinau, kokiomis aplinkybėmis tos dainos gimsta, o jeigu reikėtų rinktis iš lietuviško lobyno, iš kurio ir semiamas visas „Dainuoju Lietuvą“ repertuaras, būtų labai sunku išsirinkti. Apie tai per kiekvieną laidą kalbės ir komisija – žiūrovams bus sunku išrinkti vieną dainą, nes kaip tu gali ją išrinkti, kai rungiasi, pavyzdžiui, V.Kernagio „Išeinu“, Kastyčio Kerbedžio „Nakty“ ir „Hiperbolės“ kažkuris iš megahitų? Tuo projektas ir žavus“, – scenos partneriui antrina jis.

„Kiekvienoje laidoje yra dešimt dainų, iš jų po tris siunčiame į pusfinalį. Man atrodo, kad atrankiniame etape niekas neturi nusiminti, nepatekęs į tą trejetuką, nes visos dešimt dainų turi savo unikalias istorijas“, – nė kiek neabejoja aktorius.

Linkę kuklintis

Kartais gali pasirodyti, kad tautiečiai nuvertina lietuvišką muziką.

„Yra posakis, kad savo šalyje pranašu nebūsi. Atrodo, kad kaimyno karvė yra gražesnė ir daugiau pieno duoda. Priklauso nuo mūsų pačių vidinės savigarbos ir gebėjimo džiaugtis ir didžiuotis tuo, ką turime. Man atrodo, reikia laiko, kad atsirastų savivertė – visur, ne tik muzikoje. Reikia brandos, o kontekstas keičiasi kiekvieną dieną. Išlikti pastoviems, nepaisant to konteksto, – tai turbūt ir yra ta branda“, – sako D.Kazlauskas.

V.Bareikis sako, kad lietuviai linkę pasikuklinti. „Kol atlikėjas nesulaukia pagyrų iš užsienio, jis tarsi neįteisinamas visuotiniu mastu. Man atrodo, tai yra mažos šalies kompleksų mentalitetas, kuris po truputį keičiasi. Šalyse, kurios turi imperialistinę, didelę istoriją, žmonės tikrai nesako, kad lietuviškos dainos geresnės nei jų – anglų ar prancūzų, ar amerikiečių. Bet man atrodo, kad mūsų karta tai supranta, ir šitame projekte apie tai šnekame – yra kuo didžiuotis, kuo džiaugtis, mes taip auklėjame savo vaikus, ir viskas po truputį keičiasi“, – šviesias tendencijas mato jis.

„Dainuoju Lietuvą“ – šeštadieniais 21 val. per LRT Televiziją.

GALERIJA

  • „Dainuoju Lietuvą“: šalies paveikslas iš 100 dainų
  • „Dainuoju Lietuvą“: šalies paveikslas iš 100 dainų
  • „Dainuoju Lietuvą“: šalies paveikslas iš 100 dainų
  • „Dainuoju Lietuvą“: šalies paveikslas iš 100 dainų
  • „Dainuoju Lietuvą“: šalies paveikslas iš 100 dainų
  • „Dainuoju Lietuvą“: šalies paveikslas iš 100 dainų
E. Blaževič / LRT nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Janina

Kodėl tokį puikų renginį sugadino laidos vedėjai, abu kaip kvailelei pasirodė, o Bareikis išviso netinkamas vesti laidas, juk yra puikių žurnalistų ir moterų į kurios malonu žiūrėti ir klausyti

Anonimas

Projektas geras,geri atlikėjai.Kokia nepagarba žiūrovui_vedėjo apranga su tatuiruote.Vedėjų vedimas žemo lygio.Rėkauja ir draskosi.Komisija nereikalinga.Įgriso monolgai ir be kompetencijos.Visai nesutampa vertinimai su žiūrovių.Komisijai svarbios pop daininikų dainos.Pvz.Samas geriau negu M.Vitulskis.Nepiktinkite žmonių.

Anonimas

Geros dainos,geri atlikėjai.Negaliu žiūrėti dėl vedėjų draskymosi,nesantūrumo ir komisijos,kuri nereikalinga,neobjektyvi.Pavyzdys_žiūrovai už tokią populiarią dainą,kurią atliko M.Vitulskis /kalnai ant kalnų/ skyrė pirmą vietą,o komisija paskutinę.Komisija popso mėgėja.Ši daina buvo atliekama Gerb.V.Kernagio ir visose dainų šventėse.Prodiuseriai,atidžiau rinkite vedėjus.Pasimokykite iš /dainų dainelės/vedėjų.Ačiū.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS